جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

احداث خط ریلی در مهران از اولویت های دولت است - نمایش محتوایی اربعین

 

 

احداث خط ریلی در مهران از اولویت های دولت است

معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام گفت: هدف اصلی دولت احداث خط راه آهن از مسیر اسلام آباد به شهرستان مهران است.

احداث خط ریلی در مهران از اولویت های دولت است

 حسین کلانتری در دیدار با معاون عملیات نیروهای مسلح کشور در مرز مهران اظهار کرد: شهرستان مهران با توجه به اینکه نزدیک ترین دروازه مرزی به عتبات عالیات است در طول سال شاهد تردد جمع زیادی از زائران است.
وی افزود: برای تسریع در حمل و نقل این زائران از نقاط مختلف کشور به مهران و برعکس ایجاد راه آهن در این شهرستان امری اجتناب ناپذیر و ضروری است.
کلانتری یادآور شد: تکمیل زیرساخت های اربعین استان ایلام در دستور کار دولت و مسئولان استان قرار دارد و همه ساله دولت ردیف بودجه ویژه ای به زیرساخت های اربعین در استان ایلام اختصاص می دهد.
وی گفت: امسال نیز 170 میلیارد ریال اعتبار ویژه اربعین سال جاری برای توسعه زیرساخت های استان ایلام در نظر گرفته شد و امسال پذیرایی، اسکان، پارکینگ، زیرساخت ها مطلوب بود.
معاون استاندار ایلام اظهار کرد: با توجه به اینکه در سال های آتی به تدریج اربعین به فصول گرم نزدیک می شود باید زیرساخت های گرمایشی و سرمایشی در محل اسکان زائران برای سال های آینده مد نظر قرار می گیرد.
کلانتری تاکید کرد: امسال به علت تمهیدات و مدیریت درست تردد زائران امکان عبور غیرقانونی و بدون مجوز از مرز مهران به صفر رسیده است.
وی گفت: روز گذشته 44 هزار نفر زائر از مرز مهران به کشور بازگشتند و 41 هزار نفر نیز از همین خروجی به سمت عراق حرکت کرده اند.
وی با بیان اینکه موج بازگشت زائران در حال افزایش است، یادآور شد: تدابیر لازم برای بازگشت زائران با همکاری مسئولان کشوری و لشکری اندیشیده شده است.
 هر سال در ایام اربعین حسینی نزدیک به 2 میلیون نفر برای شرکت در راهپیمایی اربعین از مرز رسمی و بین المللی مهران راهی عراق می شوند.
انتظار می رود در اربعین امسال شمار ورودی و خروجی زائران سوگوار برای شرکت در آیین راهپیمایی اربعین از راه مرز مهران به حدود 2 میلیون نفر برسد.
از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون و 123 هزار و 342 نفر از طریق مرز بین المللی مهران برای شرکت در آیین های اربعین حسینی تردد داشته اند.