جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

ارسال 570 اثر به سوگواره ملی علمدار کربلا در ایلام - نمایش محتوای خبر

 

 

ارسال 570 اثر به سوگواره ملی علمدار کربلا در ایلام

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام گفت: 570 اثر شعر در 2 بخش کلاسیک و شعر نو به دبیرخانه چهارمین سوگواره ملی علمدار کربلا ارسال ‌شده است.

ارسال 570 اثر به سوگواره ملی علمدار کربلا در ایلام

 حجت‌الاسلام علی چراغی‌پور  در نشست خبری این سوگواره اظهار کرد: این تعداد از 115 شاعر 25 استان کشور ارسال شده است.
وی افزود: آیین اختتامیه این سوگواره و تجلیل از برگزیدگان هشت آبان ماه در مرکز شهر ایلام برگزار و از 10 برگزیده جشنواره با اهدا لوح و جوایز تجلیل بعمل می آید.
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی محورهای این سوگواره را در 2 قالب شعر کلاسیک و نو با موضوع شخصیت و فضایل اخلاقی حضرت ابوالفضل العباس (ع) و دلاوری ‌ها و رشادت ‌های آن حضرت عنوان کرد و گفت: در روز هفتم آبان ماه نیز کارگاه آموزشی شعر با حضور سید مهدی حسینی از شاعران برجسته کشور برگزار خواهد شد.
چراغی‌ پور آشنایی بیش ‌از پیش با معارف و سیره اهل ‌بیت عصمت و طهارت (ع)، استفاده از ظرفیت عظیم هنرمندان ایران اسلامی در راستای خلق آثار ارزشمند دینی و آیینی به‌ ویژه فرهنگ رفیع عاشورا، شناسایی جوانان علاقه‌مند و تولید آثار هنری با موضوع دین را از اهداف برگزاری این سوگواره برشمرد.
وی همچنین از اهتزار پرچم حرم مطهر حضرت عباس (ع) با حضور نماینده حرم حضرت عباس در آیین اختتامیه این سوگواره خبر داد.
وی در بخش دیگری همچنین به فعالیت کانون های مساجد استان اشاره کرد و یادآور شد: اکنون 297 کانون فرهنگی، هنری با عضویت 47 هزار نفر در مساجد استان فعال است


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...