جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

از ابتدای مهرماه؛ سامانه "سپهتن" در ایلام فعال می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

از ابتدای مهرماه؛ سامانه "سپهتن" در ایلام فعال می شود

رئیس پلیس‌راه استان ایلام گفت: از ابتدای مهرماه سال جاری سامانه سپهتن در استان راه اندازی و فعالیت رانندگان به‌صورت جدی کنترل خواهد شد.

از ابتدای مهرماه؛ سامانه
 
 سرهنگ «رضا همتی زاده» رئیس پلیس ر اه ایلام،  اظهار کرد: دوربینی که در این سامانه در روبروی راننده نصب‌شده می‌تواند  از تمام فعالیت‌های راننده عکس گرفته و به سرور اصلی منتقل کند.
وی افزود: رانندگان در اجرای این طرح با روشن کردن خودرو ملزم به‌قرار دادن گواهینامه خود در دستگاه مربوطه هستند.
همتی زاده ادامه داد: این سیستم باقابلیت ارتباط دیتا بیس اصلی  پلیس‌راه ( به‌صورت آنلاین) می‌تواند مجاز بودن رانندگی راننده را به سیستم گزارش دهد و در صورت عدم مجوز هشدار صوتی به راننده داده خواهد شد و آن را از رانندگی منع خواهد کرد .
رئیس پلیس‌راه ایلام ادامه داد : هر راننده مجاز به ۹ ساعت رانندگی در طول شبانه‌روز بوده و به ازای هر ۴ ساعت رانندگی مداوم  ملزم به ۱۰ دقیقه استراحت است.
وی گفت:این سیستم قابلیت محاسبه ساعات رانندگی به‌صورت دقیق را دارد و در زمان استراحت بین رانندگی پیغام‌های مناسب صوتی را جهت آگاه‌سازی به راننده اعلام می‌کند .
همتی زاده عنوان کرد: درصورتی‌که راننده از سرعت مجاز تجاوز نماید، هشدارهای لازم به راننده داده خواهد شد و در صورت عدم‌اصلاح سرعت ، راننده در ایستگاه بعدی پلیس‌راه مورد بازخواست و اعمال قانون قرار خواهد گرفت. .
وی به رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی مسافر توصیه کرد : برابر ماده ۷۲۴ قانون مجازات هر راننده وسیله نقلیه‌ای که در دستگاه ثبت تخلفات وسیله نقلیه عمداً تغییری ایجاد کند و یا با علم به اینکه چنین تغییری در دستگاه مزبور داده شود برای با اول به  حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه و یا جزای نقدی از ۵۰ هزار ریال تا ۵۰۰ هزار ریال و یا هر و مجازات و در صورت تکرار به دو تا شش ماه حبس محکوم خواهد شد.

گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...