جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

استاندار ایلام: برجام باعث رونق سرمایه گذاری و رفع مشکلات حوزه های مختلف شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار ایلام: برجام باعث رونق سرمایه گذاری و رفع مشکلات حوزه های مختلف شده است

استاندار ایلام گفت: ارتقا منزلت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در عرصه های جهانی و رونق سرمایه گذاری و رفع مشکلات بخش های گوناگون از مهمترین دستاورد برجام بوده است.

استاندار ایلام: برجام باعث رونق سرمایه گذاری و رفع مشکلات حوزه های مختلف شده است
 
محمد رضا مروارید در جمع مردم روستای بیشه دراز دهلران اظهار کرد: اکنون وضعیت تولید و فروش بعضی از تولیدات از جمله نفت در کشور به شرایط پیش از تحریم ها رسیده است که می تواند باعث افزایش سرمایه شده و به رونق و اشتغال در استان های مختلف به ویژه مناطق مرزی کشور کمک کند.
وی با اشاره به تحریم ها و مشکلات فراوان در این زمینه یادآور شد: امروز با اجرایی شدن برجام بسیاری از این مشکلات در حوزه های مختلف از جمله حوزه نفت و گاز رفع شده است و وظیفه داریم ضمن حفظ عزت در مقابل دشمن به مردم نیز خدمت کنیم.
وی با اشاره به اثرهای جنگ تحمیلی در استان ایلام افزود: در آن زمان فرصت عمران آبادانی از استان های مرزی و درگیر جنگ گرفته شد اما امروز این فرصت در این مناطق به ویژه روستاهای مرزی بوجود آمده و اقدام های مفید و موثری در دستور کار و در حال اجرا شدن است.
مروارید یادآور شد: روستای بیشه دراز با توجه به نسبت جمعیت آن و شهدایی که تقدیم انقلاب و ارزش ها کرده زمینه معرفی به عنوان روستای نمونه گردشگری در سطح کشور را نیز دارد.
استاندار ایلام ادامه داد: کار مقاوم سازی و توجه به المان ورودی روستای بیشه دراز در دستور کار قرار گیرد و با توجه به ظرفیت های گردشگری این روستا همچنین قرار گرفتن در مسیر عتبات عالیات و استفاده از ظرفیت بوم گردی در جهت اشتغال و رونق منطقه باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی از اختصاص 2 میلیارد ریال اعتبار برای مسجد روستای بیشه دراز و ساماندهی خیابان ها و معابر این روستا خبر داد و گفت: پنج هزار میلیارد ریال نیز برای چهار بانده کردن مسیر دهلران به مهران در وزارت مسکن تصویب شده که در یک دوره پنج ساله اجرایی می شود.
استاندار ایلام گفت: اجرای سامانه گرمسیری، طرح های آبیاری در مناطق عین خوش، فکه، دشت عباس و میمه همچنین پروژه هایی در حوزه بهداشت، درمان و گازرسانی از جمله این اقدام ها است که زمینه پیشرفت منطقه را پیش از پیش فراهم کرده است.
وی افزود: زیرساخت های مرز چیلات نیز که از مطالبه های جدی مردم این منطقه است در حال انجام است و در تلاشیم به زودی بازارچه آن نیز راه اندازی شود.
در سفر استاندار ایلام به دهلران برای بهره برداری و کلنگ زنی از پروژه های این شهرستان معاونان استاندار و جمعی از مدیران کل وی را همراهی می کنند.
همزمان در پنجمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در آیینی با حضور محمدرضا مروارید استاندار ایلام بهره برداری و کلنگ زنی از 62 پروژه در شهرستان مرزی دهلران آغاز شد.
شهرستان دهلران در 220 کیلومتری جنوب باختری ایلام قرار دارد.

گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...