جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

استاندار ایلام: جوانان باید به سمت کارهای خدماتی و کارآفرینی سوق یابند - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار ایلام: جوانان باید به سمت کارهای خدماتی و کارآفرینی سوق یابند

استاندار ایلام گفت: جوانان باید به سمت کارهای خدماتی و کارآفرینی سوق یابند.

استاندار ایلام: جوانان باید به سمت کارهای خدماتی و کارآفرینی سوق یابند

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام اظهار داشت: هر کار و خدمتی که سبب ایجاد شغل پایدار و اشتغالزایی در جامعه شود از آن با پرداخت تسهیلات بانکی حمایت می‌کنیم.

وی ادامه داد: کار خدماتی علاوه بر اشتغالزایی سبب گردش مالی می‌شود و دستگاه‌های اجرایی باید این موضوع را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

مروارید افزود: یکی از مشکلات عمده مردم ما درخواست کار در دستگاه‌های دولتی است که این طرز تفکر باید تغییر کند و جوانان را به سمت کارهای خدماتی و کارآفرینی سوق دهیم.

استاندار ایلام یادآور شد: در حال حاضر کشورهای توسعه یافته 70 درصد اشتغالزایی شان در بخش خدمات و 30 درصد در بخش کشاورزی و صنعت است که نه تنها باعث اشتغالزایی زیادی شده بلکه باعث رونق اقتصادی نیز شده است.

مروارید تاکید کرد: در زمینه‌های کشاورزی، منابع طبیعی و خدمات در کشور و این استان کارهای خوبی شکل گرفته که امیدواریم شاهد رونق بیشتر این بخش با هدف اشتغالزایی باشیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیر در این نشست گفت: در راستای اجرای طرح‌های اشتغالزای بخش روستایی از محل اعتبارات معاونت توسعه مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، 104 طرح با اشتغالزایی یک هزار و 32 نفر برای این استان مصوب شد.

علیرضا زرگوش اظهار کرد: مجریان این طرح‌ها به بانک‌های سینا، پست بانک و صندوق کار آفرینی امید معرفی شده‌اند تا از تسهیلات بانکی برای اجرای طرح‌های خود استفاده کنند.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...