رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

استقبال زائران از مسیر قلاجه - ایوان -ایلام - مرز مهران - نمایش محتوایی اربعین

 

 

استقبال زائران از مسیر قلاجه - ایوان -ایلام - مرز مهران

معاون فرماندار ایوان از استقبال زائران از مسیر قلاجه - ایوان -ایلام - مرز مهرانگفت: در چند روز گذشت شمار زیادی از زائران مناطق مختلف کشور از مسیرهای ارتباطی ایوان - ایلام برای رفتن به مرز مهران و همچنین بازگشت به شهرهای خود تردد کردند.

استقبال زائران از مسیر قلاجه - ایوان -ایلام - مرز مهران

عبدالرضا مهدیان اظهار کرد: از جمعیت وارد شده به این شهرستان در این مدت بیش از 500 نفر در مکان های تعیین شده از جمله خوابگاه های ادارات و مساجد و حسینیه ها اسکان داده شده اند.
مهدیان یادآور شد: در این مدت سه هزار پرس غذای گرم و بیش از پنج هزار صبحانه و میان وعده میان زائرین توزیع شد که نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.
معاون فرماندار ایوان تاکید کرد: افتتاح تونل قلاجه و کاهش مسیر به طول 12 کیلومتر همچنین حذف 12 نقطه حادثه خیز و خطرناک تردد را در این مسیر ایمن و راحت کرده است.
وی گفت: با توجه به ایمنی این جاده و ترافیک روان آن هیچ تصادف رانندگی جرحی منجر به فوت در راه های ارتباطی حوزه استحفاظی شهرستان ایوان در این مدت رخ نداده است.
وی با اشاره به نصب علائم و تابلوهای اطلاعاتی برای زائران در مسیر اسلام آباد – ایوان افزود: تابلوهای راهنمایی مسیرهای تردد زائران به خوبی مشخص شده ضمن اینکه با هماهنگی فرمانداری ایوان و اسلام آباد در حوزه راهداری تمام تمهیدات برای نصب این علائم و تامین سلامت جاده ای اندیشیده شده و این مسیر از نظر امنیتی، ترافیکی، امدادی و انتظامی در حد مطلوبی قرار دارد.
شهرستان ایوان با جمعیت 55 هزار نفر در 35 کیلومتری شمال ایلام قرار دارد و راه ارتباطی کرمانشاه - اسلام آباد غرب - ایوان - ایلام - مهران و بالعکس از مسیرهای اصلی دسترسی و تردد زائران اربعین حسینی است.
 مرز بین المللی مهران به واسطه مزیت امنیت و کوتاهی مسافت تا اماکن زیارتی عراق به یکی از مرزهای پرتردد کشور به عتبات عالیات کشور همسایه تبدیل شده است.