رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

آسمان استان ایلام از اواسط هفته جاری غبارآلود می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آسمان استان ایلام از اواسط هفته جاری غبارآلود می شود

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام گفت: احتمال نفوذ پدیده گرد و غبار از سمت بیابان های عراق به داخل استان ایلام در اواسط هفته جاری و آلودگی هوای مناطق مختلف این استان دور ازانتظار نیست.

آسمان استان ایلام از اواسط هفته جاری غبارآلود می شود

مجتبی میهن پرست  اظهار کرد: به خاطر وزش باد نسبتا شدید احتمال می رود از روز دوشنبه هفته جاری توده های گرد و غبار در بیابان های کشور عراق شکل گیرد و آسمان و هوای استان ایلام را تحت تاثیر و نفوذ خود قرار دهد.
وی یادآور شد: امروز نیز هوای نقاط مختلف استان ایلام متاثر از گرد و غبار رقیق بود ولی بتدریج از غلظت آن کاسته شد و هوای استان در شرایط سالم قرار دارد.
میهن پرست افزود: هوای استان ایلام در حال حاضر صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد است و پدیده خاص جوی در نقشه های ماهواره ای برای آسمان این استان مشاهده نمی شود.
 استان ایلام از ابتدای سال جاری تاکنون پنج روز غبارآلود داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هیچ تغییری نکرده است.
نوشیدن شیر فراوان، عدم خروج از منزل، استفاده از ماسک فیلتردار، اجتناب از ورزش هوازی و کار در هوای آزاد از جمله توصیه های مکرر مرکز بهداشت استان ایلام به عموم مردم به ویژه گروه های در معرض خطر به خصوص جانبازان شیمایی، بیماران سرطانی، قلبی عروقی، ریوی، زنان باردار، مادران شیرده، افراد کهنسال، کودکان برای کاهش آثار منفی ریزگردها است.
هوای استان ایلام سال گذشته 80 روز بخاطر ورود ریزگردها آلوده و ناسالم بود و این موضوع خسارت های بسیاری بر محیط زیست و سلامت مردم، درختان و حیوانات بر جای گذاشته است.
استان ایلام بیش از یک دهه است که با پدیده ریزگردهای عربی که از سمت بیابان های کشورهای عراق، سوریه و عربستان وارد مرزهای کشور ما می شوند مواجه است و توده های ریزگردها در این سال های خسارت های زیادی را به استان ایلام وارد ساخته است.


گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی