رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

اسکان اضطراری یک هزار و 600 زائر اربعین حسینی در مهران - نمایش محتوایی اربعین

 

 

اسکان اضطراری یک هزار و 600 زائر اربعین حسینی در مهران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام از اسکان اضطراری حدود یک هزار و 600 زائر حسینی اربعین 96 در این استان از ابتدای ماه صفر خبر داد.

اسکان اضطراری یک هزار و 600 زائر اربعین حسینی در مهران

محمد سلیمانی اظهار کرد: این تعداد زائر در مساجد و پایگاه های امدادرسانی این جمعیت در محورهای ارتباطی استان اسکان یافته اند.
وی همچنین از امدادرسانی این جمعیت به 304 زائر مصدوم اربعین حسینی در محورهای ارتباطی مسیر تردد زائران خبر داد.
مدیرعامل جمعین هلال احمر ایلام تاکید کرد: این تعداد مصدوم از هشتم آبان ماه تا صبح امروز در 35 حادثه جاده ای و غیره جاده ای دچار حادثه و توسط امدادگران این جمعیت امدادرسانی شده اند.
وی افزود: از این تعداد 25 نفر توسط این جمعیت به مراکز درمانی منتقل و مابقی سرپایی مداوا شده اند.
سلیمانی تعداد حوادث جاده ای امداد رسانی شده این جمعیت تا صبح امروز در مسیر تردد زائران را سه مورد عنوان کرد که متاسفانه یک نفر فوت شده است.
جمعیت هلال احمر در ایام اربعین سال گذشته به 28 هزار و 422 زائر در مسیرهای منتهی به شهرستان مهران خدمات درمانی و امدادی ارائه کرد و 22 هزار و 663 زائر در شهرستان مرزی مهران توسط این جمعیت در 14 مکان اسکان داده شدند.
از 20 آبان تا سوم آذر پارسال در مجموع امدادگران این جمعیت به 59 حادثه رانندگی زائران اربعین حسینی در جاده های استان ایلام و راه های منتهی به مرز بین المللی مهران که منجر به زخمی شدن 225 نفر شد، امداد رسانی کردند.
به گزارش ایرنا، از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از 950 هزار زائر از مرزهای سه گانه مشخص شده وارد عراق شده اند که بیش از 50 درصد این تعداد از مرز مهران خارج شده اند.
مرز بین المللی مهران را یکی از امن‌ترین و مهم‌ترین مرزهای کشور برای تردد زوار اربعین حسینی است که روزانه بیش از 6 هزار زوار و در ایام اربعین بیش از 2 میلیون نفر از طریق این مرز به عتبات عالیات تردد دارند.