رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

اسکان 80 هزار زائر اربعین در اقامتگاه های سپاه در مهران - نمایش محتوایی اربعین

 

 

اسکان 80 هزار زائر اربعین در اقامتگاه های سپاه در مهران

مسئول اربعین سپاه حضرت امیرالمومنین(ع) ایلام گفت: 80 هزار نفر از زائران اربعین از ابتدای ماه صفر تاکنون و با آغاز آئین های این راهپیمایی بزرگ در اقامتگاه های سپاه استان در شهر و پایانه مرزی مهران اسکان یافته اند.

اسکان 80 هزار زائر اربعین در اقامتگاه های سپاه در مهران

سرهنگ عبدالصاحب طهماسبی  اظهار کرد: اقامتگاه های سپاه استان در شهر و پایانه مرزی مهران با امکانات رفاهی و پذیرایی شبانه روز پذیرای 29 هزار نفر زائر است.
وی افزود: همچنین 150 مسجد، حسینیه و پایگاه مقاومت بسیج با ظرفیت 60 هزار نفر در شهرستان های مختلف استان که محل تردد زائران است این مسافران اربعین را در خود اسکان می دهند.
طهماسبی یادآور شد: 32 ایستگاه صلواتی و یک سالن آشپزخانه با توان پخت 72 هزار پرس غذا در شهر و پایانه مرزی مهران ایجاد شده و روزانه در آشپزخانه دایر شده 20 هزار وعده غذا و میان وعده تهیه و در بین زائران توزیع می شود.
به گفته وی تا این لحظه 350 هزار پرس غذا، صبحانه و میان وعده در بین زائران توزیع شده است و همچنین در داخل پایانه نیز سه دستگاه نانوایی سیار به طور مداوم در حال پخت نان هستند.
وی اظهار کرد: 150 ایستگاه صلواتی دیگر با ظرفیت 56 هزار پرس غذا و میان وعده و نیز 240 آشپزخانه خانگی با ظرفیت پخت 50 هزار پرس غذا توسط پیشکسوتان سپاه استان ایلام در نقاط مختلف محل تردد زائران فعال است و به آنها خدمات رسانی می کنند.
وی در خصوص خدمات درمانی و بهداشتی سپاه هم یادآور شد: بیمارستان بهداری غرب سپاه واقع در میدان اربعین، بیمارستان بسیج جامع پزشکی در نقطه صفر مرزی و اورژانس با 102 نفر کادر پزشکی و درمانی و استقرار 20 دستگاه آمبولانس توسط سپاه دایر شده که در این مدت به 6 هزار زائر خدمات درمانی ارائه کرده اند.
 مرز بین المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام مهمترین کانون تردد زائران اربعین حسینی به عتبات عالیات است.
پیش بینی می شود در ایام منتهی به اربعین حسینی امسال بیش از 2 میلیون زائر از طریق مرزهای کشورمان با عراق تردد کنند.