رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

افزایش 22 درصدی خدمات دهی هلال احمر به زائران اربعین حسینی 96 - نمایش محتوایی اربعین

 

 

افزایش 22 درصدی خدمات دهی هلال احمر به زائران اربعین حسینی 96

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور از افزایش 22 درصدی خدمات رسانی این جمعیت به زائران اربعین حسینی با بکارگیری تجهیزات لازم در مرزهای محل عزیمت زائران به عتبات عالیات خبر داد.

افزایش 22 درصدی خدمات دهی هلال احمر به زائران اربعین حسینی 96

مرتضی سلیمی افزود: این جمعیت در اربعین امسال با استقرار 98 پایگاه امداد و نجات جاده ای در مرزهای محل تردد زائران اربعین از هشتم آبان ماه کار امداد رسانی را آغاز کرده است.
وی مجموع کل خدمات رسانی ارائه شده به زائران اربعین حسینی اعم از امدادی ، اسکان و ... را تا امروز 32 هزار و 484 نفر عنوان کرد و گفت: از این شمار 12 هزار و 658 بصورت سرپایی و 86 نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور یادآور شد: همچنین در این مدت زمینه اسکان 11 هزار و 998 نفر از زائران فراهم و 347 هزار عدد ماسک نیز توزیع شده است.
به گفته سلیمی در ایام اربعین امسال و به منظور خدمات رسانی هرچه مطلوب تر به زائران این جمعیت با بکارگیری پنج فروند بالگرد و هشت هزار و 950 نفر روز امدادگر، پزشک و پرستار در حال خدمت رسانی است و این روند تا 25 آبان ماه که زمان بازگشت بیشتر زائران از عتبات عالیات ادامه خواهد بود، ادامه می یابد.
وی همچنین با اشاره به آلودگی هوا و بروز ریزگردها در ایام اربعین امسال گفت: این جمعیت در مجموع یک میلیون و 500 هزار عدد ماسک تهیه کرده که تاکنون شماری از آنها بین زائران توزیع شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور به همراه نماینده ولی فقیه در این جمعیت صبح امروز به منظور بازدید از روند خدمات رسانی به زائران در مهران به استان ایلام سفر کرده اند.
خروجی مرزی مهران در جنوب باختری و فاصله 90 کیلومتری شهر ایلام کانون اصلی آمد و شد گردشگران مذهبی کشورهای عراق و ایران است.
امنیت بالا و نزدیکی به شهرها و مکان های مقدس و بغداد پایتخت عراق از مهم ترین عوامل استقبال و انتخاب مهران به عنوان گذرگاه زائران عتبات عالیات عراق و ایران است.
هر سال در ایام اربعین حسینی نزدیک به 2 میلیون نفر برای شرکت در راهپیمایی اربعین از مرز رسمی و بین المللی مهران راهی عراق می شوند.
انتظار می رود در اربعین امسال شمار ورودی و خروجی زائران سوگوار ایرانی و غیر ایرانی برای شرکت در آیین راهپیمایی اربعین از راه مرز مهران به حدود 2.5 میلیون نفر برسد.