رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

آماده‌باش پلیس ایلام برای برگزاری انتخابات/پلیس از اراء مردم صیانت می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده‌باش پلیس ایلام برای برگزاری انتخابات/پلیس از اراء مردم صیانت می‌کند

فرمانده انتظامی استان ایلام با تأکید بر آمادگی کامل پلیس برای برگزاری انتخابات گفت: رعایت قانون موجب برگزاری انتخاباتی سالم و بانشاط می‌شود.

آماده‌باش پلیس ایلام برای برگزاری انتخابات/پلیس از اراء مردم صیانت می‌کند

سردار «نورعلی یاری» اظهار کرد: زمینه‌ها و امنیت لازم برای حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی در استان فراهم‌شده و پلیس به‌صورت صدر صد در آمادش باش است و با کوچک‌ترین جرائم انتخاباتی برخورد قانونی می‌شود.


رعایت قانون ضامن سلامت انتخابات

وی بابیان اینکه رعایت قانون موجب برگزاری انتخاباتی سالم و بانشاط می‌شود افزود: اگر قانون سرلوحه امور باشد مشکلی نخواهیم داشت.

یاری با تأکید بر اینکه ستادهای تبلیغاتی موظف به رعایت قانون هستند و عدول از قانون برخورد قاطع پلیس با همکاری دستگاه قضا را در پی دارد تصریح کرد: پلیس در تمام شعب اخذ رأی حضور دارد و از رأی مردم صیانت خواهد کرد.


ایلام امن‌ترین استان کشور است

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: ایلام امن‌ترین استان کشور است و مردم این دیار درصحنه‌های مختلف با حضور گسترده خود نشان داده‌اند که پشتیبان نظام، انقلاب و گوش‌به‌فرمان رهبری هستند.

وی بابیان اینکه پلیس برای برگزاری انتخاباتی پرشور نیازمند همکاری اقشار مختلف مردم هستند،از مردم خواست هرگونه تخلف را به پلیس 110 اعلام کنند.

یاری گفت: خوشبختانه آرام‌ترین فضای انتخاباتی در این استان برقرار است و این امر حاصل مشارکت و همراهی مردم ستادهای انتخاباتی  و رعایت قانون و مقررات بوده است.

فرمانده انتظامی استان ایلام بابیان اینکه هر جا مردم مشارکت داشته‌اند، نیروی انتظامی نیز در ایجاد آرامش و امنیت موفق‌تر عمل کرده است، افزود: مشارکت و همراهی خوب مردم در حفظ و ایجاد آرامش حکایت از قانونمندی آنان دارد.

وی به روند تبلیغات نامزدهای انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا در تمام حوزه‌های انتخاباتی استان اشاره کرد و یادآور شد: این تبلیغات به شیوه‌های مختلف و مطابق قانون انتخابات برای ایجاد یک فضای سالم و رقابتی انجام‌گرفته و طیف‌های مختلف حضور فعالی در این عرصه دارند.

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به مشارکت گسترده مردم ایلام در انتخابات دوره‌های قبل تأکید کرد: مردم این استان در همه انتخابات بالاتر از میانگین کشوری در این عرصه مهم و سرنوشت‌ساز حضورداشته‌اند.

 ستادهای انتخاباتی اخلاق را رعایت کنند

یاری به رعایت قانون از سوی نامزدها شورای شهر و ستادهای انتخاباتی تأکید کرد و افزود: کاندیداها و طرفداران آن‌ها، مسئولان ستادهای انتخاباتی، مردم و مسئولان اجرایی باید قانونمند در مسیر انتخابات حرکت کنند.  

وی افزود: اگر کسی خلاف قانون قدمی بردارد با آن‌ها برخورد می‌شود به همین دلیل همه باید از قانون تبعیت کنند تا آرامش عمومی جامعه به هم نریزد و فضای سالم و بدون تنش مردم به‌پای صندوق‌های رأی بیایند.

یاری تصریح کرد: اکنون تبلیغات به اوج خود رسیده و هواداران نامزدها تا پاسی از شب در ستادهای انتخاباتی حضور دارند امیدواریم که همه قانونمند حرکت کنند و از ایجاد اجتماع و به راه انداختن کارناوال در سطح شهر که خلاف قانون است، خودداری کنند.

رئیس پلیس ایلام خاطرنشان کرد: خلاف به‌منزله بر هم زدن نظم عمومی و سلب آرامش است بنابراین با افرادی که مخل این نظم و آرامش شوند برابر قانون برخورد می‌شود.

خریدوفروش رأی ممنوع

فرمانده انتظامی ایلام در ادامه به سایر موارد تخلفات احتمالی اشاره کرد و گفت: هرگونه خریدوفروش رأی ممنوع است و با افراد خاطی برخورد قاطع می‌شود.

وی تخلف و تقلب در رأی با استفاده از شناسنامه غیر، ایجاد رعب و وحشت برای افرادی که می‌خواهند رأی دهند در محل صندوق‌ها، تجمع، انجام رفتارهای ناصحیح و غیر اسلامی، هرگونه هنجارشکنی و تخلف انتخاباتی ممنوع دانست که نیروی انتظامی با متخلفان برخورد قاطع می‌کند.

یاری از مردم خواست روز جمعه و در همان ساعات ابتدایی رأی‌گیری به‌پای صندوق‌های رأی بیایند و در انتخابات مشارکت کنند و از به تعویق انداختن آن به ساعات آخر خودداری کنند.


گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی