جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

آمادگی پارک علم و فناوری ایلام برای برگزاری نمایشگاه محصولات فناورانه در اقلیم کردستان عراق - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی پارک علم و فناوری ایلام برای برگزاری نمایشگاه محصولات فناورانه در اقلیم کردستان عراق

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام گفت: آمادگی لازم برای برگزاری نمایشگاه محصولات فناورانه پارک های استان و کشور در اقلیم کردستان عراق وجود دارد.

آمادگی پارک علم و فناوری ایلام برای برگزاری نمایشگاه محصولات فناورانه در اقلیم کردستان عراق

 کامران طاهرپور در دیدار با رابط وزارت علوم اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: در خصوص برگزاری این نمایشگاه با وزیر علوم اقلیم کردستان رایزنی شده و آنها نیز تمایل و علاقه خود را در این زمینه اعلام کرده اند.
وی یادآور شد: علاوه بر برپایی نمایشگاه تلاش می شود ارتباط و تعامل استادان دانشگاه های ایلام با دانشجویان و اساتید دانشگاه های اقلیم کردستان عراق برقرار شود.
رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام گفت: اقلیم کردستان عراق با توجه به افزایش تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی در آینده نزدیک باید به سمت ایجاد پارک های علم و فناوری و مراکز رشد حرکت کند و ما آمادگی داریم تجربیات خود را در این زمینه در اختیار مسئولان اقلیم قرار دهیم.
طاهرپور اظهار کرد: پارک ایلام جزو پارک های جوان و نوپای کشور است و در طول 2.5 سال از راه اندازی 31 شرکت و 24 هسته فناور در این پارک مستقر شده که از این تعداد 6 شرکت با طی مراحل بسیار سخت و پیچیده موفق به اخذ تاییدیه دانش بنیان شده اند.
وی تاکید کرد: کشاورزی و گیاهان دارویی، آی تی و آی سی تی، انرژی، نفت و گاز و گردشگری و صنایع دستی حدود 80 درصد حجم فعالیت های پارک ایلام را تشکیل داده و 20 درصد باقیمانده نیز مربوط به سایر بخش ها از جمله پزشکی است.

**سمینار یا کنفرانسی با موضوع برپایی نمایشگاه در اقلیم کردستان عراق برگزار شود
رابط وزیر علوم اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه وزیر علوم اقلیم از برپایی نمایشگاه محصولات فناورانه استقبال می کند، گفت: به منظور آشنایی دانشگاه های اقلیم باید کنفرانس یا سمیناری با این موضوع در اقلیم برگزار شود.
نزاکت حسین اظهار کرد: پروسه و فرآیند برگزاری نمایشگاه برای بسیاری از دانشگاه های اقلیم نامشخص است و باید اطلاعات لازم در این خصوص به آنها داده شود.
وی تاکید کرد: برنامه ریزی لازم انجام می شود تا نمایشگاه به ریاست وزیر علوم اقلیم کردستان برگزار شود تا تمامی دانشگاه های اقلیم با آمادگی و کیفیت کامل در این نمایشگاه حضور داشته باشند.
رابط وزیر علوم اقلیم کردستان عراق خواستار ارتباط بیشتر و تبادل تجربیات دانشگاه های ایلام با اقلیم کردستان عراق شد و اضافه کرد: شروع کار سخت است اما باید برای ایجاد زمینه این ارتباط برنامه ریزی و تلاش شود.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...