رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

امامزاده سيد سيف الدين محمد (ع) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

امامزاده سيد سيف الدين محمد (ع)

دانلود

بقعه‌ي امامزاده سيد سيف الدين محمد (ع)در روستاي ارمو شهرستان دره شهر واقع گرديده است . دكتر محمد حسن زندي شيرازي در كتاب ( امامزاده هاي مدفون در ايران ) در خصوص امامزاده سيد سيف الدين محمد (ع) چنين آورده است ....پس از اقامت امام رضا (ع) در مرو برادر و برادرزادگان آن حضرت لشكري را تشكيل دادند تا به حمايت از ايشان به طرف خراسان حركت كنند كه اين بزرگواران به دو گروه تقسيم شدند . يك گروه به فرماندهي شاهچراغ (احمد بن موسي الكاظم ) از مسير شيراز عزيمت كردند و گروهي به فرماندهي حسن بن الكاظم (ع) (( كه قبر مطهر ايشان در نزديك شهر مرزي مهران از شهرهاي استان ايلام واقع است )) از غرب وارد ايران شدند.
در بين اين گروه برادر ديگر امام رضا (ع) ابراهيم بن موسي كاظم مي باشند كه ايشان داراي تعدادي فرزند بنامان : احمد ، عباس ، زيد و محمد بودند . محمد بن ابراهيم بن موسي الكاظم (ع) كه بخاطر مهارت فوق العاده اش در مبارزه به سيف الدين ( شمشير زن دين ) لقب گرفتند. بجهت خونخواهي عمويش و مبارزه با مأمون عباسي به طرف خراسان حركت نمودند كه در بين راه وارد شهر ماسبزان ، دره شهر كنوني از توابع استان ايلام شدند و با محمد بن جابر ملاقات نمودند و لوح امامت را به وي دادند تا به دست مبارك امام جواد (ع) برساند.
سيد سيف الدين محمد (ع) قبل از عزيمت به خراسان 6 تا 1 سال بعد از شهادت امام رضا (ع) ، در همين منطقه و در دامنه كبير كوه با مأموران خليفه وقت عباسي درگير و در يك جنگ نابرابر وي و همراهانش به شهادت رسيدند كه پيكر مطهر ايشان در مركز دهستان ارمو مدفون مي باشد .