رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

امام جمعه ایلام: دوران دفاع مقدس مقطع درخشان و ماندگار تاریخ ایران اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه ایلام: دوران دفاع مقدس مقطع درخشان و ماندگار تاریخ ایران اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: حماسه هشت سال دفاع مقدس زیباترین و ماندگارترین مقطع تاریخی و سیاسی ملت ایران است.

امام جمعه ایلام: دوران دفاع مقدس مقطع درخشان و ماندگار تاریخ ایران اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: ملت ایران در این دوره هشت ساله عالی‌ ترین جلوه مقاومت ، ایستادگی ، ایثار و فداکاری را برای حفاظت و حراست از انقلاب و نظام نوپای اسلامی خویش به نمایش گذاشتند.
وی اضافه کرد: ملت ایران در دوران دفاع مقدس به استکبار جهانی و مزدوران منطقه‌ای ثابت کرد که توطئه های آنان علیه انقلاب اسلامی راه به جای نخواهد برد و شعله‌های انقلاب اسلامی خاموش شدنی نیست .
خطیب جمعه ایلام تاکید کرد: حماسه هشت سال دفاع مقدس عالی‌ترین و زیباترین جلوه های فداکاری شجاعانه ملت ایران است.
حجت الاسلام لطفی ادامه داد: تقارن هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان فرصتی طلایی برای تبیین درخشان ‌ترین مقطع تاریخی ایستادگی و مقاومت ملت در برابر دشمنان است و باید دانش ‌آموزان و نوجوانان در مدارس در جریان این موضوع مهم قرار گیرند.
لطفی افزود: البته آغاز فصل پائیز در ایران اسلامی و شکوفایی فضای علم و دانش و شور نشاط و شادمانی بر ایران اسلامی حکمفرما می شود که باید در این فصل مهم به این موضوع مهم پرداخته شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به رهنمود برجسته مقام معظم رهبری در جمع طلاب و فضلای تهران اشاره کرد و گفت: معظم له در جمع طلاب و فضلای تهران به یک اصل مهم و راهبردی که رمز و راز پیروزی انقلاب در عرصه‌های مختلف و ناکامی دشمن در برابر ملت انقلابی ایران است اشاره فرمودند، اگر اینجور القاء کنند ، بنویسند و بگویند انقلاب یک حادثه عظیم بود که تمام شد و حالا برگردیم به زندگی عادی، این خیانت به انقلاب است و انقلاب تمام نمی‌شود.
وی ادامه داد: متاسفانه خیانت انقلابی برخی از خواص در بزنگاه‌های حادثه تاریخی در ذهن مردم آنچنان خود نمایی می‌کند که در افکار عمومی همیشه ماندگارند، حرکت آنها در فتنه ‌هایی مانند فتنه ۷۸ ، ۸۸ و فتنه شیخ ساده لوح و فتنه بنی‌ صدر و جبهه ملی و نهضت آزادی حکایت از این دارد آنها انقلابیون پشیمان و همگام با دشمنان برای سقوط انقلاب اسلامی در میدان دشمن بازی کردند.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: بنابراین امروز انقلابی عمل کردن یاران صدیق وفادار امام و بالطبع ملت بزرگ ایران، نقشه راه دشمن و مزدوران و انقلابیون دیروز و خائنین امروز را خنثی و نقش بر آب می‌کند و انقلاب پویا و بالنده به راه خود ادامه خواهد داد.
لطفی با اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه ' انقلاب ادامه دارد' یادآور شد: این جمله کلیدی ‌ترین جمله ‌ای است که رهبر عزیزمان فرمودند، معظم له بیان کردند انقلاب تمام شدنی نیست و این آب پاکی روی دست خودی‌ ها و انقلابی‌ های خائن ریخت که مدعی شدند انقلاب پس از مدتی به پایان راه خود می‌رسد پس نخبگان و یاران صدیق باید شعار من انقلابی‌ام را شعار خود دانسته و آن را به عنوان چراغ راه حال و آینده حفظ کنند.

* حادثه تاریخی و مبارک مباهله دلیل بر حقانیت اصحاب کسا و عصمت اهل بیت پیامبر است

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش گفت: حادثه تاریخی و مبارک مباهله دلیل بر حقانیت اصحاب و عصمت اهل بیت پیامبر است.
وی ادامه داد: با نزول آیه مبارکه مباهله بار دیگر یکی از فضائل اهل بیت از زبان قرآن بیان شد و جایگاه عالی عصمت و طهارت اهل بیت به بشریت معرفی شد.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: حضور مبارک حضرت صدیقه کبری (س) حاکی از جایگاه زن در اسلام است، در دوران قبل از اسلام اعراب زن و دختر را مایه شرمساری و ذلت و خواری در جامعه می‌دانستند و با نزول آیه مباهله و حضور زن در داستان مباهله این تفکر غلط و جاهلی درهم ریخته شد و زنان و دختران همانند مردان از یک حقوق برای حضور در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برخودار شدند.

* *مردم استان ایلام همواره در کارهای خیر در خشیده و حضور فعال داشته‌اند

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: یکی از برنامه‌های زیبا و ارزشمند جشن عاطفه‌ها جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای دانش آموزان بی‌بضاعت است.
وی اضافه کرد: این اقدام نوع ‌دوستانه در آستانه بازگشایی مدارس در جهت رفع مشکلات دانش‌آموزان فقیر و کم درآمد بسیار ارزشمند است.


گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی