حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷

امام جمعه ایلام: قیام مردم قم در 19 دی سال 56 طومار رژیم ستم شاهی را در هم پیچید - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه ایلام: قیام مردم قم در 19 دی سال 56 طومار رژیم ستم شاهی را در هم پیچید

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ضمن گرامیداشت فرا رسیدن 19 دی گفت: این روز یادآور قیام مردم قم به رهبری روحانیت و سر آغازی برای مبارزه مردم بر علیه رژیم منفور ستم شاهی است که طومار رژیم فاسد را در هم پیچید.

امام جمعه ایلام: قیام مردم قم در 19 دی سال 56 طومار رژیم ستم شاهی را در هم پیچید

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ایلام اظهار کرد: حضور روحانیت در پیشانی مبارزه با رژیم ستم شاهی و حمایت و پشتیبانی مردم از این حرکت، سرآغازی برای غلبه مردم بر رژیم فاسد ستم شاهی شد.
وی افزود: روز 19 دی ماه یادآور حماسه بزرگ و باشکوهی است که برگ دیگری از کتاب زرین انقلاب اسلامی را رقم زد در چنین روزی قیام خونین مردم و طلاب حوزه علمیه قم شکل گرفت.
امام جمعه ایلام با گرامیداشت این روز بزرگ و شهدای راه حق تاکید کرد: 19 دی همان روزی که در تاریکی استبداد و ستم، روزنه ها را به سوی روشنایی و انقلاب به روی ملت ستم دیده ایران گشود و خط بطلانی بر 2 هزار و 500 سال نظام ستم شاهی در مدت زمان کوتاهی کشید.
حجت الاسلام والمسلمین لطفی همچنین به اجرای عملیات ضربت ذوالفقار در منطقه میمک استان ایلام در روز 19 دی سال 59 هم اشاره کرد و گفت: فتح میمک نخستین پیروزی غرورآفرین رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی است که با کمک و همراهی عشایر غیور استان ایلام و نیروهای ارتش بدست آمد.
وی اضافه کرد: نقش عشایر به ویژه ایل خزل، ارکواز و بولی در کمک به نیروهای ارتش، ژاندارمری و سپاه در این عملیات موفق بر کسی پوشیده نیست و جا دارد یاد و خاطره شهیدان عملیات ضربت ذوالفقار را گرامی بداریم.
خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش خود به دیدار اخیر نخبگان و دانشجویان مدال آور دانشگاه صنعتی شریف با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: دانشگاه و دانشجوی انقلابی عامل مهم و راهبردی و کلید حل مشکلات کشور است.
حجت الاسلام والمسلمین لطفی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در این جمع گفت: ایشان فرمودند باید روحیه انقلابی در دانشگاه با تلاش های علمی، تعهد دینی همراه شود و به عنوان اصلی ترین و کار اساسی دانشجویان محسوب شود.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام یادآور شد: رهبر انقلاب اسلامی همچنین تاکید کردند پیشرفت علمی به تنهایی یک ملت و کشور را سعادتمند نخواهد کرد بلکه باید حرکت علمی با آرمان معنوی و انقلابی همراه شود.


گزارش تصویری

راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی
آموزش
آهنگ تلاش و زندگی