سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه ایلام: مبارزه با صهیونیزم بین‌الملل سیاست‌ راهبردی امام و رهبری است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه ایلام: مبارزه با صهیونیزم بین‌الملل سیاست‌ راهبردی امام و رهبری است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تاکید کرد: یکی از سیاست ‌های راهبردی امام و رهبری حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مبارزه با صهیونیزم بین‌الملل است.

امام جمعه ایلام: مبارزه با صهیونیزم بین‌الملل سیاست‌ راهبردی امام و رهبری است

 حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی در خطبه‌‌های نماز جمعه شهر ایلام اظهار کرد: بیانات ارزشمند و مهم رهبر معظم انقلاب در ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با شعار همه با هم حمایت از فلسطین، در راستای اهمیت مساله فلسطین و مقاومت بود.
وی افزود: مساله فلسطین همواره یکی از دغدغه‌های نظام مقدس جمهوری امام و رهبری بوده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی مقاومت در برابر اشغالگری، تجاوز رژیم اسرائیل در جهان اسلام تجلی و تبلور یافت.
حجت الاسلام والمسلمین لطفی تاکید کرد: همواره مقاومت اسلامی در مبارزه با رژیم فاسد و جعلی صهیونیستی توانایی و کارآمدی خود را به نمایش گذاشت و همین کارآمدی و مقاومت سبب شد رژیم صهیونیستی و قدرت‌های حامی آن شکست‌های بزرگی را تجربه کنند.
خطیب جمعه ایلام یادآور شد: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید می کنند هرگز نباید از اهمیت حمایت سیاسی از مردم فلسطین غافل بود، ملت‌های مسلمان و آزادی خواه با هر سلیقه و روش، تفاوت‌ در بینش‌ها و نگرش‌ها می‌توانند در یک هدف گرد هم آیند و آن تلاش برای آزادی فلسطین است.
وی اضافه کرد: این نگرش رهبر فرزانه انقلاب نشانگر بینش و رویکرد راهبردی درباره فلسطین به عنوان یکی از مسائل اصلی جهان اسلام است و می‌تواند نماد وحدت مسلمانان و اتحاد جهان اسلام است.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از اهداف مهم و اساسی انقلاب اسلامی علاوه بر احیای ارزش های دینی و مبارزه با کقر و نفاق رونق و شکوفایی اقتصادی با الهام گیری از معارف دینی مورد نظر ائمه اطهار است.
امام جمعه ایلام افزود: انقلاب اسلامی با هدف برقراری عدالت اجتماعی ، رفع تبعیض و ایجاد امنیت و آرامش در زندگی مردم پایه گذاری شد و تاکنون نیز این ملت برای حفظ و استمرار انقلاباز هیچ کوشش و مجاهدتی دریغ نکرده اند.
حجت الاسلام والمسلمین لطفی ادامه داد: کشوری که از نظر نیروی انسانی و منابع انرژی جزء ثروتمندترین کشورهای جهان است، بخش زیادی از مردم آن در وضعیت بد اقتصادی و معیشتی هستند که زیبنده نظام نیست.
وی بیان مساله اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری را گوشزد شد و یادآور شد: اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب بر خلاف تفسیرهای غلط و ناروا محدویت سازی نیست بلکه می تواند ظرفیت های زیادی را برای کشور ایجاد کند.
حجت الاسلام لطفی اظهار کرد: هسته اقتصاد مقاومتی ریشه در هویت دینی ما دارد، بر اساس سیره پیامبر اکرم (ص) اگر جامعه‌ای بخواهد قدرتمند به مباحث اجتماعی و سیاسی خود ادامه بدهد ناچار به اشتغالزایی و مبارزه با بیکاری و تن پروری است.
وی تاکید کرد: سیره ائمه معصومین (ع) ساده زیستی و پرهیز از هرگونه اسراف بود، با توجه به گسترش تحریم های بی سابقه دشمن علیه جمهوری اسلامی مساله اقتصاد مقاومتی باید بصورت جدی توسط مسئولان پیگیری شود.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...