حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷

امام جمعه دهلران:طرح اتصال دهلران به شبکه ریلی کشور مورد مطالعه قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه دهلران:طرح اتصال دهلران به شبکه ریلی کشور مورد مطالعه قرار گیرد

امام جمعه دهلران گفت: طرح اتصال دهلران به شبکه ریلی کشور مورد مطالعه قرار گیرد.

امام جمعه دهلران:طرح اتصال دهلران به شبکه ریلی کشور مورد مطالعه قرار گیرد

حجت‌الاسلام محسن موسوی در خطبه‌های نماز جمعه دهلران اظهار داشت: با توجه به نزدیکی شهرستان دهلران به خوزستان و شبکه ریلی کشور و کم هزینه بودن اتصال دهلران به شبکه ریلی ، از مسئولان کشوری انتظار داریم موضوع طرح  اتصال دهلران به شبکه ریلی سراسری را مورد مطالعه قرار دهند.

امام جمعه دهلران با گرامیداشت ولادت باسعادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و تسلیت وفات حضرت معصومه (ع) اظهار داشت: از برکات وجود قبر مبارک و نورانی دخت امام موسی کاظم(ع) این است که امروز شهر مقدس قم به کانون تولید و نشر احکام و علوم دینی تبدیل شده است.

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان و اساتید افزود: چندسالی است که رهبر معظم انقلاب بر تولید علم و پیشرفت‌های علمی در زمینه‌های مختلف تأکید دارند اما متأسفانه چند سالی است اخبار پیشرفت‌های علمی و فناوری به ویژه در حوزه هسته‌ای و هوا و فضا به گوشمان نمی‌رسد.

امام جمعه دهلران با گرامیداشت 19 دی عنوان کرد: واقعه 19 دی در واقع 9 دی گونه‌ای بود که مردم بابصیرت و ولایتمدار قم به دلیل توهین به امام راحل و شهادت سیدمصطفی خمینی (ره) به خیابان‌ها آمدند و مورد هجوم رژیم پهلوی قرار گرفتند.

وی با تقدیر از برخی خدمات و اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به اینکه تمامی بسترهای لازم درخصوص تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان دهلران فراهم است بنابراین مسؤولان استان باید با حمایت از صنایع بزرگ و کوچک و همچنین کاهش مراحل بروکراسی اداری بر سر راه بخش خصوصی و سرمایه گذاران، در تحقق منویات مقام معظم رهبری در این خصوص اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

موسوی با اشاره به سالروز کشف حجاب توسط رضا خان اضافه کرد: امروز شاهد هستیم دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی ایران بااستفاده از ابزارهای مختلف تبلیغاتی به دنبال صدمه زدن به اصول و ارزش‌های اجتماعی خانواده‌های ایرانی هستند که این مهم لزوم توجه خانواده ها را به رعایت موازین شرعی بیش از پیش می‌کند.

وی در ادامه از خدمات و تلاش‌های دستگاه قضایی و نیروی انتظامی شهرستان دهلران در دستگیری دو قاتل فراری پس از چندسال و همچنین دستگیری سارقین تقدیر کرد.

خطیب نماز جمعه دهلران خواستار افزایش مبادی ورودی و خروجی استان ایلام در مرز با کشور عراق شد و خاطرنشان ساخت: با توجه به 420 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق مسئولان می بایست ترتیبی اتخاذ نمایند تا از ظرفیت مرز استان ایلام به نحو احسن استفاده شود و تردد زوار عتبات عالیات تسهیل شود.

وی عنوان کرد: با توجه به نزدیکی شهرستان دهلران به خوزستان و شبکه ریلی و مسطح بودن و کم هزینه بودن اتصال دهلران به شبکه ریلی کشور و ادامه این مسیر ریلی تا کشور عراق، از مسؤولان کشوری انتظار داریم موضوع اتصال دهلران به شبکه ریلی سراسری را نگاه ویژه‌ای داشته باشند.


گزارش تصویری

راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی
آموزش
آهنگ تلاش و زندگی