اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۷

امام جمعه دهلران:طرح اتصال دهلران به شبکه ریلی کشور مورد مطالعه قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه دهلران:طرح اتصال دهلران به شبکه ریلی کشور مورد مطالعه قرار گیرد

امام جمعه دهلران گفت: طرح اتصال دهلران به شبکه ریلی کشور مورد مطالعه قرار گیرد.

امام جمعه دهلران:طرح اتصال دهلران به شبکه ریلی کشور مورد مطالعه قرار گیرد

حجت‌الاسلام محسن موسوی در خطبه‌های نماز جمعه دهلران اظهار داشت: با توجه به نزدیکی شهرستان دهلران به خوزستان و شبکه ریلی کشور و کم هزینه بودن اتصال دهلران به شبکه ریلی ، از مسئولان کشوری انتظار داریم موضوع طرح  اتصال دهلران به شبکه ریلی سراسری را مورد مطالعه قرار دهند.

امام جمعه دهلران با گرامیداشت ولادت باسعادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و تسلیت وفات حضرت معصومه (ع) اظهار داشت: از برکات وجود قبر مبارک و نورانی دخت امام موسی کاظم(ع) این است که امروز شهر مقدس قم به کانون تولید و نشر احکام و علوم دینی تبدیل شده است.

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان و اساتید افزود: چندسالی است که رهبر معظم انقلاب بر تولید علم و پیشرفت‌های علمی در زمینه‌های مختلف تأکید دارند اما متأسفانه چند سالی است اخبار پیشرفت‌های علمی و فناوری به ویژه در حوزه هسته‌ای و هوا و فضا به گوشمان نمی‌رسد.

امام جمعه دهلران با گرامیداشت 19 دی عنوان کرد: واقعه 19 دی در واقع 9 دی گونه‌ای بود که مردم بابصیرت و ولایتمدار قم به دلیل توهین به امام راحل و شهادت سیدمصطفی خمینی (ره) به خیابان‌ها آمدند و مورد هجوم رژیم پهلوی قرار گرفتند.

وی با تقدیر از برخی خدمات و اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به اینکه تمامی بسترهای لازم درخصوص تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان دهلران فراهم است بنابراین مسؤولان استان باید با حمایت از صنایع بزرگ و کوچک و همچنین کاهش مراحل بروکراسی اداری بر سر راه بخش خصوصی و سرمایه گذاران، در تحقق منویات مقام معظم رهبری در این خصوص اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

موسوی با اشاره به سالروز کشف حجاب توسط رضا خان اضافه کرد: امروز شاهد هستیم دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی ایران بااستفاده از ابزارهای مختلف تبلیغاتی به دنبال صدمه زدن به اصول و ارزش‌های اجتماعی خانواده‌های ایرانی هستند که این مهم لزوم توجه خانواده ها را به رعایت موازین شرعی بیش از پیش می‌کند.

وی در ادامه از خدمات و تلاش‌های دستگاه قضایی و نیروی انتظامی شهرستان دهلران در دستگیری دو قاتل فراری پس از چندسال و همچنین دستگیری سارقین تقدیر کرد.

خطیب نماز جمعه دهلران خواستار افزایش مبادی ورودی و خروجی استان ایلام در مرز با کشور عراق شد و خاطرنشان ساخت: با توجه به 420 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق مسئولان می بایست ترتیبی اتخاذ نمایند تا از ظرفیت مرز استان ایلام به نحو احسن استفاده شود و تردد زوار عتبات عالیات تسهیل شود.

وی عنوان کرد: با توجه به نزدیکی شهرستان دهلران به خوزستان و شبکه ریلی و مسطح بودن و کم هزینه بودن اتصال دهلران به شبکه ریلی کشور و ادامه این مسیر ریلی تا کشور عراق، از مسؤولان کشوری انتظار داریم موضوع اتصال دهلران به شبکه ریلی سراسری را نگاه ویژه‌ای داشته باشند.


گزارش تصویری

فست فودها و تهدید سلامت افراد
یادواره آزادسازی میمک
اجرای 5 هزار ویژه برنامه در...
تلاش و تولید
پارکینگ عمومی در مرز مهران
تقدیر سردار مومنی ؛ جانشین...
مهران قدمگاه زوار
تمهیدات استان در اربعین حسینی