رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

امام جمعه ملکشاهی: اربعین باشکوه ترین تجمع انسانی در جهان است - نمایش محتوایی اربعین

 

 

امام جمعه ملکشاهی: اربعین باشکوه ترین تجمع انسانی در جهان است

امام جمعه ملکشاهی گفت:کنگره اربعین حسینی به اظهار همه اعم از دوست و دشمن باشکوه ترین تجمع انسانی در جهان است.

امام جمعه ملکشاهی: اربعین باشکوه ترین تجمع انسانی در جهان است

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالله امینی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ارکواز با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی گفت:تعداد شرکت کننده در مراسم عظیم اربعین از بسیاری از کشورهای منطقه افزونتر است.
امام جمعه ملکشاهی اظهار کرد:در هر 3 روز 200 میلیون وعده غذا در بین زائرین توزیع می شود البته این رقم مربوط به کشور عراق است .
وی براورد کرد که در کشورهای دیگر از جمله کشور ما نیز هر سه روز 100 میلیون وعده غذا توزیع شود که جمعا در طول مدت اربعین جمعا حدود بیش از یک میلیارد غذا توزیع می شود که می توان به همه جمعیت بیش از یک میلیارد چین یک وعده غذا داد و جالب اینست که اکثر این وعده های غذایی تبرکی و مردمی است.
حجت الاسلام امینی سپس با انتقاد از رسانه های وابسته به غرب و کشورهای مرتجع منطقه گفت :متاسفانه این پدیده تاریخی در رسانه های جهان به دلایل کاملا سیاسی منعکس نمی شود و این در حالی است که کوچکترین تجمعی در دنیا که به نفع استکبار و متحدانش باشد با انعکاس خبری وسیع در دنیا نمایش داده می شود عجیب تر اینکه بسیاری از رکوردهای غیر قابل اعتناء در کتاب گینس ثبت می شود ولی یک همچین تجمع عظیمی هرگز مورد اعتناء قرار نمی گیرد.
امام جمعه ملکشاهی با اشاره به شور مردم در پذیرایی از زائران حسینی گفت :
از همه احاد مردم، مسئولین، بسیجیان، پاسداران و نیروهای انتظامی خواهشمندم که در اسکان و پذیرایی زائران امام حسین علیه السلام سنگ تمام بگذارند و از اختلاف و دو دستگی پرهیز کنند و در کنار هم یک دل و یک صدا و با فراهم کردن جو تعاون و ایثار به وظیفه نوکری خود ادامه دهند.