رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

امام جمعه مهران: سکوت مجامع بین المللی در برابر نسل کشی در میانمار شرم آور است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه مهران: سکوت مجامع بین المللی در برابر نسل کشی در میانمار شرم آور است

امام جمعه موقت مهران با محکوم کردن آنچه نسل کشی مسلمانان در میانمار خواند، گفت: سکوت مجامع بین المللی در برابر نسل کشی در میانمار شرم آور است.

امام جمعه مهران: سکوت مجامع بین المللی در برابر نسل کشی در میانمار شرم آور است

 حجت الاسلام فائز حسینی منش در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر مهران، با اشاره به فجایع اخیر میانمار که به کشته شدن تعداد زیادی از اقلیت مسلمان این کشور بودایی منجر شده، اظهار کرد: این جنایات نوعی نسل کشی است و در چنین شرایط دشواری، امّت اسلام از دستگاه­های دیپلماسی کشورهای اسلامی به ویژه سازمان کنفرانس اسلامی انتظار پیگیری و دادخواهی و تظلّم دارد.
وی افزود: تمام این اتفاقات در کشوری رخ می‌دهد که مقام عالی‌ رتبه‌اش برنده جایزه صلح نوبل شده است و سکوت مرگبار رسانه‌ها به نحوی است که گویی مسلمانان را آدم نمی‌دانند.
امام جمعه موقت مهران در ادامه با اشاره به هفته نیکوکاری از احسان و نیکوکاری به عنوان تبلور حس نوع دوستی و مهرورزی یاد کرد و گفت: این اقدام یکی از سنت های حسنه اسلامی است که همواره مورد تأکید بزرگان دین ما بوده است.
وی اضافه کرد: نیکوکاری از شاخه های مهم اخلاق اجتماعی است و این مهم سرچشمه همه نیکی ها به شمار می رود.
خطیب جمعه مهران در پایان هفته دفاع مقدس را تبریک گفت و بر لزوم زنده نگه داشتن آرمان های شهدا و ایثارگران در سطح جامعه و انتقال آن به نسل های جدید تاکید کرد.


گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی