سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

امام جمعه موقت ایلام: فضای مجازی بیشترین نقش را در ترویج و بیان ارزش های نماز دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه موقت ایلام: فضای مجازی بیشترین نقش را در ترویج و بیان ارزش های نماز دارد

رییس حوزه های علمیه استان ایلام گفت :ترویج فرهنگ نماز باعث افزایش معنویت و سلامت وایجاد صلح و آرامش در جامعه خواهد شد و در این راستا نقش فضای مجازی بیش از پیش به چشم میخورد.

امام جمعه موقت ایلام: فضای مجازی بیشترین نقش را در ترویج و بیان ارزش های نماز دارد
 
حجة الاسلام و المسلمین "وعد مرادبیگی"،امام جمعه موقت ایلام در خصوص اهمیت نماز گفت: نماز در سازندگی انسان و تقویت ایمان او نقش موثری دارد، باعث ایجاد اطمینان  و ارمغان آرامشی است که انسان را به تعالی می رساند و باعث عمیق تر شدن جهان بینی انسان می شود و پل ارتباطی بین مبدا و معاد است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه  در قران کریم به اهمیت به پاداری نمازاشاره فراوانی شده است اظهار کرد: طبق آیات قرآن دینداران و کسانی که دین را باور دارند اولین کاری که در حکومت خود انجام می دهند اقامه نماز است این یعنی اینکه نماز میانبری بین سازندگی فرد و جامعه است.
مرادبیگی با بیان اینکه برای کنترل فرد هم درخلوت خود وهم در متن جامعه و همچنین برای سازندگی جامعه نیاز به مولفه ای است که در دین اسلام نیز بارها به آن اشاره شده است  واین مهم نماز است، افزود: طبق آیه قران، نماز از آلوده شدن انسان به فحشاء و منکر جلوگیری می کند که همین فحشاء ومنکر ریشه بسیاری از معضلات ازجمله آلودگی فرد، افسردگی، ایجاد ناامیدی و عدم نشاط است و روح تعالی را در فرد ازبین می برد، انسان آسیب پذیر می شود واین نماز است که انسان را کنترل می کند که به معصیت و فحشاء مبتلا نشود و در خلوت خود را کنترل کند .
امام جمعه موقت ایلام عنوان کرد: روایاتی از پیامبر اسلام نیز وجود دارد که حضرت میفرماید نماز نور چشم من است و همچنین معراج دین و انسان نماز است و اگر مومن بخواهد به کمال برسد و زمینه خودسازی را ایجاد کند این مهم فقط با نماز امکان پذیر است.
وی با بیان اینکه قبولی سایر اعمال در گرو قبولی نماز است تصریح کرد:  طبق آیات و روایات در آخرت نیزاولین چیزی که از انسان سوال خواهد شد نماز است و نمازباعث ایجاد نورانیت می شود.
مراد بیگی به اهمیت ترویج نماز در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: وظیفه ما این است که در فضای مجازی، اهمیت نماز و آثار معنوی و روحی آن را با شکلی به روز و زیبا بیان کنیم چون در فضای مجازی راحت می شود ارزش و عظمت و اثر گزاری نماز را بیان کرد واگر ما در فکر سازندگی جامعه هستیم باید فرهنگ نماز را ترویج دهیم همانند امام حسین(ع) که در روز عاشورا به دنبال زنده کردن روح و فرهنگ نماز در جامعه بودند.
وی در ادامه به نقش بسیار مهم فضای مجازی در ترویج نماز وبیان ارزش های آن اشاره وبیان کرد: ترویج فرهنگ نماز باعث افزایش معنویت و سلامت وایجاد صلح و آرامش در جامعه خواهد شد و در این راستا نقش فضای مجازی بیش از پیش به چشم میخورد.
امام جمعه موقت ایلام ادامه داد:  دشمنان ما تمام دغدغه خود را در بخش فرهنگی وایجاد جنگ نرم در فضای کشور دنبال می کنند و یکی از مهمترین مسایل که مورد حمله قرار گرفته است نماز است چون اگردشمن اهمیت نماز را در جامعه کمرنگ کند قطعا در پیشبرد اهداف جنگ نرم خود میانبر زده است.
وی گفت: ما برای میانبر زدن درراستای سازندگی جامعه باید از نماز غافل نشویم واز ابزار مهمی مانند فضای مجازی، قبل از دشمن در مبحث ترویج نماز و اهمیت آن استفاده کنیم.
مراد بیگی ابراز کرد: بر دانشمندان و حوزه های علمیه ،روحانیت و علماء واجب است که به مبحث نماز بعنوان یکی از ضروریات توجه نمایند وابعاد نماز، ارزش نماز، آثار نورانی و اهمیت نماز را در جامعه به وسیله فضای مجازی ترویج دهند.
وی در پایان عنوان کرد: جوانان ایرانی نجیب وبافهم هستند و همیشه به دنبال مسائلی مغنی و با مفهوم و به روزهستند و این وظیفه ماست که آثار روحی و روانی نماز را از دیدگاه قرآن و روایات منقول از بزرگان و دانشمندان  بیان کنیم واین مهم را بوسیله فضای مجازی که همان ورود به خانه ها و خلوت جوانان محسوب می شود گسترش دهیم.

گزارش تصویری

روژ دیاری 9
روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان