جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

امام جمعه موقت بدره:مباهله روزی تاریخی و معجزه ساز برای مسلمانان است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه موقت بدره:مباهله روزی تاریخی و معجزه ساز برای مسلمانان است

امام جمعه موقت بدره گفت : روز مباهله که نمادی از رویارویی اسلام با غیر آن است ،روزی تاریخی و معجزه ساز برای ماست که الگوهای مناسب زندگی را به مسلمانان معرفی کرده است.

امام جمعه موقت بدره:مباهله روزی تاریخی و معجزه ساز برای مسلمانان است

حجت الاسلام علی عبدی در خطبه های این هفته نماز جمعه بدره اظهار کرد: مباهله که در میان اقوام و ادیان مختلف وجود داشته است زمانی توسط پیامبر به کار گرفته شد که مسیحیان استدلال های او را بر دین اسلام و پذیرش آن قبول نکرده و در برابر آن تعصب به خرج دادند.
وی با اشاره به آیه 61 سوره آل عمران که در آن به مباهله اشاره شده است، افزود: پیامبر اسلام در روز موعود با حضور علی ، فاطمه ، حسن و حسین (علیهم السلام) در برابر مسیحیان ایستاد و آنها با دیدن چهره های نورانی آنان شکست را پذیرفتند که همین امر مسلمانان را صاحب الگویی مناسب و قابل افتخار کرده است.
خطیب موقت نماز جمعه این هفته بدره با محکومیت کشتار مسلمانان میانمار یادآور شد: این اقدامات که بیانگر تمایل به نسل کشی مسلمانان است باید از سوی مجامع مدافع حقوق بشر مورد بررسی قرار گیرد و البته همه دشمنان باید بدانند که با وجود رهبر فرزانه و شجاع انقلاب اسلامی آنها به نیت خود نخواهند رسید.
وی به روز خانواده و تکریم بازنشستگان اشاره و اضافه کرد: در دین مبین اسلام خانواده از مهمترین ارکان جامعه است و پایبندی به آن ،ارتقای جایگاه خانواده و پیشگیری از بی بند و باری آن سفارش شده است .
حجت الاسلام عبدی نهاد خانواده را تاثیر پذیر و همچنین تاثیر گذار دانست و گفت: خانواده به عنوان کوچکترین نهاد اجتماعی ، آسیب پذیری زیادی دارد که اگر این آسیب ها کنترل نشوند به جامعه رسوخ پیدا می کنند.
وی با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان گفت تاکید کرد: به فرموده رهبر انقلاب اسلامی پرچمداران نهضت فرهنگ عاشورایی کسانی هستند که عزای حسینی را اقامه می کنند.
خطیب جمعه بدره با درخواست از مسئولین ، مردم و هیات های مذهبی گفت: همه باید با مبلغانی که جهت ترویج فرهنگ عاشورایی و بیان واقعیت های صحیح فرهنگ عاشورا به شهرستان مراجعه می کنند همکاری کنند تا بهره مناسبی از این فرصت گرفته شود.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...