سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | دوشنبه، ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

امپراتور بادها - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

امپراتور بادها

نویسنده : وان کیو چوی
کارگردان : جی بیونگ- هیون کانگ ایل سو
بازیگران : سونگ ایل گوک در نقش موهیول ، چویی جونگ وون در نقش یئون ، کیم جونگ هوا در نقش یی جی (همسر موهیول) ، پارک گان هیونگ در نقش دوجین ، جونگ جین یونگ در نقش یوری ، اوه یون آه در نقش هیاپ ، لی جونگ وون در نقش شاهزاده هیمیانگ ، کیم هی سونگ در نقش شاهزاده یوجین (پسر چهارم یوری) ، لی سی یانگ در نقش یون هوآ ، کیم بیونگ کی در نقش سانگا ، جانگ تائه سونگ در نقش مارو ، کیم سانگ هو در نقش ارباب ما هو وانگ ، پارک سانگ ووک در نقش فرمانده گی یو

به گزارش سایت اینترنتی مرکز ، امپراتور بادها در 36  قسمت از سیمای مرکز ایلام پخش می شود. درام تاریخی امپراتور بادها یا سرزمین بادها (محصول سال ۲۰۰۸ شبکه کی‌بی‌اس کره جنوبی ) با بازی سونگ ایل گوک بازیگر کره‌ای در سال ۲۰۰۸ از شبکه کی بی اس پخش شد. این درام مربوط به شمالی‌ترین سه پادشاهی کره یعنی گوگوریو می‌باشد . این سریال به دلیل ادامه دادن بحث جومونگ به جومونگ ۲ نیز معروف است و در مورد دائموسین ( در فیلم : موهیول) نوه جومونگ مؤسس امپراتوری گوگوریو می‌باشد . در ادامه این سریال مجموعه جامیونگ گو ساخته شد .
سرزمین بادها به دلیل جلوه‌ های ویژه منحصر به فرد ، فیلمنامه جذاب و بازی خوب بازیگران در جذب مخاطب موفق بوده چنان‌که در سئول هیچگاه به رتبه پایینتر از ۲ سقوط نکرد و در رتبه‌بندی جهانی نیز در میان سریال‌های پرطرفدار توانست رتبه‌های تقریباً خوبی از آن خودش کند (بالاترین رتبه سوم و پایین‌ترین رتبه هشتم ) . این سریال در سال ۲۰۰۸ چهار جایزه شبکه کی بی اس را برد. از جمله ، جایزه بهترین زوج برای سونگ ایل گوک و چویی جونگ وون ( بازیگر نقش یئون ، نقش مقابل شاهزاده موهیول ) و جایزه بهترین نقش اول مرد برای سونگ ایل گوک . همچنین جونگ جین یانگ برای نقش شاه یوری برنده دیگر جایزه این شبکه بوده‌است.
با این همه گرچه سرزمین بادها یکی از پربیننده ‌ترین سریال‌های خارجی سیمای ایران به ‌شمار می‌رود ولی این سریال نتوانسته به اندازه افسانه جومونگ نزد مخاطب ایرانی موفقیت کسب کند. کانگ ایل‌سو ، کارگردان این سریال نیز بر این باورست که جذابیت ‌های عاطفی در سرزمین بادها کمتر از افسانه جومونگ است ، اما در عوض جذابیت‌ های دیگری مانند جلوه‌های ویژه خاص ، توانسته این سریال را نزد مخاطبان محبوب کند.
خلاصه
این داستان درباره سومین پادشاه گوگوریو (موهیول) هست که از ابتدای تولدش پیشگویی‌هایی درباره او شد و به دلیل همین پیشگویی‌ها او توسط پدرش ( شاه یوری ) رانده شد و به غار گیرین انتقال یافت . او در همین مکان بزرگ شد و بعد ها درگیر مشکلاتی شد و برای او سوءتفاهمی به وجود آورد . او به دشمنی علیه پدرش برخاست ولی بعدها متوجه اشتباه خود شد. در زندگی خود بارها تا حد مرگ رفت ولی به کمک شاهزاده بویو ( بانو یون ) نجات یافت. موهیول عاشق او شد ولی به دلایل متعددی از ازدواج با او ناامید شد . سال ‌ها گذشت و او توانست مقام خود را پس بگیرد و رویاهای اجدادش را برآورده کند (تسو ، حاکم بویو را بکشد ) و در نهایت سرزمینی ساخت که اکنون با نام کره از این کشور یاد می‌شود.

سال تولید: 2008


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام و خسته نباشید لطف کنید سریال امپراتور دریا... جلال ۱۳۹۷/۱۱/۳ ۰۹:۳۲

جلال
با سلام و خسته نباشید
لطف کنید سریال امپراتور دریا را بعد از این سریال پخش کنید.
با تشکر از برنامه های خوبتون
0 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۱۱/۳ ۰۹:۳۲