جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

ایستگاه اسکان اضطراری باید در جاده های منتهی به مهران احداث شود - نمایش محتوایی اربعین

 

 

ایستگاه اسکان اضطراری باید در جاده های منتهی به مهران احداث شود

مدیرکل بحران استانداری ایلام گفت: راهداری و راه و شهر سازی موظف به ایجاد ایستگاه های راهداری در طول مسیرهای منتهی به شهر مهران به ویژه منطقه پل کنجانچم هستند تا در زمان بارش های جوی و ناپایداری یا سرمای هوا زائران در این ایستگاه ها اسکان موقت داده شوند.

ایستگاه اسکان اضطراری باید در جاده های منتهی به مهران احداث شود

احمد کرمی  کرد: با توجه به اینکه در ایام اربعین احتمال تغییرات جوی و بارش نزولات آسمانی و نیز برودت هوا در استان ایلام وجود دارد باید در طول مسیرهای منتهی به شهر مهران ایستگاه هایی برای اسکان اضطراری زائران توسط راه و شهرسازی و راهداری در نظر گرفته شود.
وی افزود: از ظرفیت و توان سپاه حضرت امیر المومنین (ع) استان ایلام برای احداث اماکنی جهت اسکان اضطراری زائران در مواقع لزوم نیز بهره گیری می شود تا زائران در مدت حضور در استان مشکل اسکان و اقامت نداشته باشند.
کرمی یادآور شد: با توجه به اینکه حجم زیادی از توقف و حضور زائران در محل پایانه برکت است یک محل اسکان اضطراری در حد فاصل پایانه برکت تا شهر مهران و پایانه مرزی نیز احداث می شود.
وی از درخواست اعزام 6 تا هشت فروند بالگرد به استان در ایام اربعین خبرداد و اظهار کرد: این بالگردها برای انتقال مسئولان، مصدومان احتمالی و در مواقع لزوم مواد غذایی و تجهیزات درمانی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند.
به گفته کرمی 2 دستگاه ژنراتور دیزلی برای تامین برق اضطراری در شهرستان مهران استقرار دارد تا در مدت حضور زائران این شهرستان مشکلی برای تامین برق نداشته باشد.
مدیربحران استانداری ایلام افزود: امسال کنترل و مشاهده جاده های منتهی به شهرستان مهران از طریق سیستم های مانیتورینگ انجام می شود که در مرحله نخست برای نصب و راه اندازی این سیستم سه میلیارد ریال هزینه شده است.
وی یادآور شد: با نصب و راه اندازی این سیستم که اتاق کنترل و مانیتورینگ آن در محل مدیریت بحران قرار می گیرد، تمام رویداها و حوادث جاده ای در ایام اربعین توسط این سیستم مورد رصد و پایش قرار می گیرد تا در صورت بروز حادثه یا رخدادی در طول مسیرها نزدیک ترین یگان های امدادی و پلیسی از وقوع حادثه باخبر و در سریع ترین زمان ممکن در محل حاضر شوند.
وی با بیان اینکه در روزهای آینده و همزمان با حضور زائران این سیستم فعالیت خود را آغاز می کند، گفت: تجهیزات و ملزومات لازم خریداری و نصب شده اند و در حال راه اندازی نرم افزارهای مربوطه هستیم.
وی با اشاره به ضرورت و اهمیت راه اندازی اتاق مونیتوریک مدیریت بحران اظهارکرد: در صدد اتصال دوربین های راهداری و حمل و نقل جاده ای و دیگر دوربین هایی جاده ای به سیستم مونیتوریگ مدیریت بحران هستیم و در مرحله بعدی نیز نقاط شهری را تحت پوشش این سیستم قرار می دهیم.
وی تاکید کرد: در مدت ایام اربعین همه دستگاه ها باید در حالت آماده باش کامل قرار بگیرند و از همه ظرفیت های خود برای خدمات رسانی مطلوب به زائران استفاده کنند.
کرمی گفت: همچنین بخش خصوصی که در شهر مهران اقدام به راه اندازی توفقگاه های خصوصی می کنند باید تمهیدات لازم را برای هنگام ناپایداری های جوی و بارش باران در نظر بگیرند.
مرز بین المللی مهران یکی از مهم ترین کانون های تردد زائران به عتبات عالیات محسوب می شود و در ایام اربعین پارسال بیش از 2 میلیون زائر از این مرز تردد کردند که پیش بینی می شود امسال این تعداد 20 درصد افزایش یابد.