رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

ایلام آماده‌ی استقبال از زائران اربعین است - نمایش محتوایی اربعین

 

 

ایلام آماده‌ی استقبال از زائران اربعین است

استاندار برنامه‌های استان ایلام را برای میزبانی از زائران اربعین تشریح کرد.

ایلام آماده‌ی استقبال از زائران اربعین است

«قاسم سلیمانی» با تشریح جزییات برنامه اربعین گفت: حدود 45 تا 50 درصد زائران ایرانی برای ورود به کشور عراق از مرز مهران عبور می‌کنند.

وی با بیان این‌که به‌علت جمعیت زیاد به میهمانان و زائران اربعین در ایلام تمهیدات زیادی اندیشیده شده است، گفت: امسال ستاد اربعین تمهیدات ویژه‌ای را در مجموعه مدیران استانی اندیشیده است، به طوری‌که 36 کیلومتر به جاده‌های 4 خطه مهران به ایلام اضافه شده هم‌چنین پل بسیار بزرگ و مهم ارغوان که ترافیک شهر ایلام را کمتر می‌کند، زیر بار رفته است.

سلیمانی هم‌چنین با بیان این‌که پارکینگ‌های بزرگ اربعین و برکت نیز به مساحت 100 هکتار تأسیس و آسفالت شده‌اند، گفت: مشکل آب، برق، سرویس بهداشتی و... نیز برطرف شده است و شهر ایلام که از ابتدای ماه صفر میزبان زائران بوده است این روزها در آمادگی کامل قرار دارد.

استاندار ایلام با بیان این‌که 100 گیت و 450 کانتینر نیز در پایانه‌ها برای کنترل جمعیت خریداری و نصب شده است، گفت: در نهایت احساس می‌شود با توجه به این‌که هنوز مرز خسروی به طور قطعی باز نشده 20 تا 25 درصد تردد در مرز مهران افزایش یابند.

سلیمانی با بیان این‌که امسال مشکل پارکینگ در شهر ایلام نخواهیم داشت، گفت: علاوه‌بر 100 هکتار پارکینگی که در شهر ایلام ایجاد شده، دانشگاه آزاد، شهرداری ایلام و... نیز بیش از 100 هزار پارکینگ خود را به زائران اختصاص خواهند داد.

وی با بیان این‌که دیروز 45 هزار نفر از ایلام برای ورود به عراق تردد کردند، گفت: به نظرمی‌رسد تا روز آخر روزانه 200 هزار نفر از ایلام برای ورود به خاک عراق استفاده کنند.

استاندار ایلام با  هشدار به زائرانی که بدون گذرنامه و ویزا به مرز آمده‌اند، یادآور شد: هیچ گونه اجازه ورود و خروج غیرقانونی به زائران داده نمی‌شود و اگر زائران ویزا و پاسبورت ندارند به مرز نیایند وگرنه به شهرستان خود عودت داده خواهند شد.