بازگشت به صفحه کامل

ایلام

ایلام


به نام خالق سرزمین رنگها


بلندای گردنه رفیع قلاجه آغازین سرزمینی است که نام و اعتبار خود را از کهن ترین تمدنهای ایران زمین بر گرفته است . ایلام خاستگاه مردمانی است که ورق ورق تاریخ دیرپای ایران را تجربه کرده اند اعتبار دیرینه این خاک و بوم در کنار جنگل های انبوه بلوط و بنه و از حرکت و خروش رودهای سیمره و کنجانچم به آن زیبایی مسحور کننده ای بخشیده و پرتوهای روح افزای آفتاب از فراز کوه های قد کشیده کبیر کوه ، مانشت و دینارکوه سرزمین طلوع خورشید را به زیباترین عروس دردانه زاگرس بزرگ تبدیل کرده است.
دره های شگفت ، رودها و آبشارهای طرب انگیز ، غارهای بی نظیر ، کوه های سر به فلک کشیده ، اقلیم های متنوع آب و هوایی ، همجواری دیدنی کوه و دشت ، سادگی هزار رنگ طبیعت وحشی ، صداقت فرهنگ و هنر و چشم اندازهای بدیع ، ایلام سرزمین رنگ ها را به شاهکار خلقت ایران تبدیل کرده است . استان ایلام همچون ستاره ای تابناک بر آسمان تاریخ و فرهنگ ایران زمین میدرخشد و آثار تاریخی بسیار فراوان بجا مانده از تمدن گذشته حکایت از ریشه دار بودن تاریخ و فرهنگ این دیار در قرنهای گذشته دارد به راستی دیار ایلامیان که از هزاره های قبل از میلاد تا کنون به صلابت قلاقیران بوده است و آوازه مردان و زنان سخت کوش و حماسه ساز آن در بزم و رزم دهل و سرنا شنیده می شود به عنوان استانی مهمان نواز پذیرایی گردشگران و دوستداران خویش است .
آری ایلام قاب دیدگان هر بیننده ای را می نوازد و دهان هر گردشگری را به شگفتی و حیرت وا می دارد .
اینک ای دوستدار زیبایی ها ایلامیان خونگرم ، با سفره های گشوده صفا و صمیمیت و یکرنگی میزبان حضور سبز شما هستند تا با آنان نان و نمکی تازه کنید و با دیدن شگفتیهای سرزمین رنگ ها و ناشناخته ها گردشگری لحظاتی به یاد ماندنی را در این استان مهمان دیدگانشان باشید.