جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

اینجا دیگر گیاهی نمی روید - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

اینجا دیگر گیاهی نمی روید

Loading the player...

مستند «اینجا دیگر گیاهی نمی روید» با موضوع تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و ساز غیر مجاز در آنها از شبکه استانی ایلام پخش می شود.
به گزارش سایت اینترنتی مرکز ایلام ؛ زمین و خاک مناسب یکی از بزرگ ترین سرمایه های هر کشور محسوب می شود و حیات همه انسان ها به فرآورده های کشاورزی بستگی دارد با این حال طی پنج سال گذشته حدود یک میلیون هکتار از اراضی کشاورزی ایران بر اثر برخی اقدامات نامناسب ، از چرخه کشت خارج شده اند . تغییر کاربری اراضی کشاورزی یکی از مشکلات اساسی حال حاضر کشور ماست و برای جلوگیری از این آسیب جدی، نیازمند قانون گذاری صحیح و اجرای جدی آن هستیم.
مستند «اینجا دیگر گیاهی نمی رود» به بررسی این مشکل در ابعاد گوناگون می پردازد.
مصاحبه با مسئولان منابع طبیعی و جهاد کشاورزی در مورد ممنوعیت ساخت و ساز غیر مجاز در زمین هایی که قبلا کاربری کشاورزی داشته اند، پخش گزارش هایی مستند از ساخت غیر مجاز منازل مسکونی و ویلا در اراضی طبیعی و همچنین سخنرانی مقام معظم رهبری در مورد ضرورت حفظ منابع طبیعی بخش های مختلف این مستند را تشکیل می دهند.
همچنین گفت وگویی نیز با مسئولان قضایی در مورد کارکرد و میزان تاثیر عوامل و جرایم بازدارنده در این زمینه صورت گرفته که در قالب مستند «اینجا دیگر گیاهی نمی روید» پخش خواهد شد.
این مستند در امور ترویج و روابط عمومی و بین الملل سازمان امور اراضی کشور تهیه شده و قرار است.
 

سال تولید: 1394/07/22

تامین مرکز ایلام