جهش تولید | شنبه، ۵ مهر ۱۳۹۹

ایوان مقصدی مناسب برای گردشگران تابستانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایوان مقصدی مناسب برای گردشگران تابستانی است

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایوان از این شهرستان ییلاقی به عنوان مقصدی مناسب برای مسافران و گردشگران نوروزی نام برد و گفت: امکانات لازم برای خدمات رسانی به مسافران فراهم شده است.

ایوان مقصدی مناسب برای گردشگران تابستانی است

اکبر چراغی اظهار کرد: تابستان سال گذشته 25 هزار و 600 مسافر و گردشگر از مناطق تاریخی و توریستی ایوان بازدید کردند که امسال با توجه به افزایش گرمای هوای میزان بازدید کنندگان تابستانی این شهرستان قابل پیش بینی نیست.
وی درعین حال اضافه کرد: شهرستان ایوان همچون سال های گذشته به منظور بهبود سطح کیفیت خدمات دهی به مسافران و گردشگران تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به مسافران تابستانی این شهرستان اندیشیده و پذیرای مسافران است.
وی افزود: به منظور بهبود سطح کیفیت خدمات دهی به مسافران و گردشگران نقشه راهنمای گردشگری این شهرستان از سال گذشته منتشر شده است.
چراغی یادآور شد: همچنین جهت تسهیل بازدید از آثار تاریخی، فرهنگی، مذهبی، توریستی و شاخص و راهنمای مسیرها از بروشورهای مخصوص شهرستان ایوان به صورت جداگانه چاپ شده که در کنار آن اطلاعات جامعی از این آثار داده شده است.
وی با بیان اینکه برای معرفی این جاذبه ها در کنار بروشور و سی دی 2 راهنمای گردشگری نیز در کنار مسافران و گردشگران حضور دارند، گفت: سال های گذشته برای معرفی آثار گردشگری این شهرستان ازدفترک و نقشه هایی که کل استان را معرفی می کرد استفاده می شد اما اکنون از بروشورهای مخصوص و مختص ایوان استفاده می شود.
چراغی با بیان اینکه مانند سال های گذشته اداره آموزش و پرورش با سه مدرسه و خوابگاه کمیته امداد امام خمینی (ره) با ظرفیت بیش از 70 نفر آمادگی خود را برای پذیرش و اسکان مسافران اعلام کرده، گفت: این شهرستان آمادگی کامل برای اسکان ضروری گردشگران و مسافران تابستانی در مراکز اقامتی، خانه مسافرها و مدارس را دارد.
به گفته وی 234 هزار و 475 مسافر نوروزی سال 96 از جاذبه های گردشگری، آثار باستانی و تاریخی شهرستان ایوان بازدید کردند.
شهرستان 55 هزار نفری ایوان در 35 کیلومتری شمال مرکز استان با اقلیمی معتدل از ظرفیت های مناسب ایلام در حوزه گردشگری طبیعی است.
پارک جنگلی سراب، منطقه توریستی تفریحی خران، آبشار پلیه، چشمه سفید، منطقه دانوک و منطقه پلنگ کنام از جمله مناطق گردشگری طبیعی شهرستان ایوان است.
این شهرستان دارای 67 اثر و بنا تاریخی از جمله طاق شیرین و فرهاد، آتشکده سیاهگل، پل شیر پناه، قلعه گوریا، محوطه گاو میش، تپه شمیران، کلان، تپه نرگسی شهر تاریخی جوی زر است.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...