جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

باران نیز مانع از بزرگداشت روز طبیعت در ایلام نشد - نمایش محتوای خبر

 

 

باران نیز مانع از بزرگداشت روز طبیعت در ایلام نشد

بارش باران نیز مانع از حضور خیل گسترده اهالی ایلام در تفرجگاه های طبیعی ، دشت ها و دامنه های طبیعی این استان موسوم به عروس زاگرس نشد و مردم این استان آیین های روز طبیعت و سیزده بدر را برپا داشتند.

باران نیز مانع از بزرگداشت روز طبیعت در ایلام نشد
طبیعت بکر و زیبا، کوه های سر به فلک کشیده و دشت های سرسبز موجب رونق دیرین گردشگری طبیعی در استان ایلام شده است. 
براین اساس رفتن به دامن طبیعت در دشت ها و دامن کوهپایه ها از دیرباز تاکنون رفتار شاخص تعطیلاتی و به خصوص نوروزی اهالی استان ایلام بوده است، رفتار و اقدامی که شرایط نامساعد جوی تنها تهدید آن محسوب می شود.
بارش باران امروز همچون دیگر نقاط کشور ، سرتاسر استان ایلام را فرا گرفت براساس مقدمه پیش گفته اهالی ایلام سیزده بدر را باید خانه نشین شده باشند.
اما برخلاف تصور شمار زیادی از اهالی و میهمنان پرشمار نوروزی استان و اهالی استان ایلام بی اعتنا به باران رهسپار مناطق گرمسیری و معتدل تر در جنوب و شرق این استان چهار فصل شدند.
سیزده بدر بارانی ایلام درحالی است که تلقی و برداشت از خبرها و اطلاعیه های هواشناسی چنین بود که دستکم تا قبل از ظهر روز گذشته که اهالی استان ایلام امروز را بدون باران سپری می کنند.
اما بارش باران بهاری برای بسیاری از اهالی ایلام که هم اکنون در میان دشت و کوهستان های معتدل هستند تکمیل زیبایی و جلوه غیر قابل بیان طبیعت بهاری این شده است .
بارانی که با ریتم ملایمی در چند روز گذشته کم و بیش در همه مناطق استان ایلام باریده و به بلوطستان ها و مراتع سبز این استان شادابی و نشاط تازه ایی بخشیده است.
اگر چه شرایط آب و هوایی مکمل زیبایی بهاری طبیعت و خوشایند بیشتر اهالی شده است، اما موجب مه گرفتگی و لغزندگی سطح جاده در برخی محورهای مواصلاتی استان ایلام نیز شد به نحویکه احتیاط بیشتر رانندگان ضروری شده است.
سرپرست پلیس راه ایلام در این خصوص با اشاره به وجود جو ناپایدار در آسمان استان و بارش باران گفت: جاده های استان در برخی مناطق لغزنده و با مه گرفتگی همراه است. 
سرهنگ رضا همتی زاده اظهار کرد: هم اکنون در بیشتر مناطق استان بارش باران وجود دارد و سطح جاده ها لغزنده است که می طلبد رانندگان با دقت بیشتر و صبر و حوصله مضاعف تردد کنند. 
وی مه گرفتگی را پدیده غالب در محور تنگه ارغوان (تونل آزادی) و محور قلاجه عنوان کرد و از رانندگانی که قصد تردد در این مسیر ها را دارند خواست با احتیاط برانند.

گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...