رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

بانوان ایلامی با راه اندازی 23 موکب حضور پررنگی در پذیرایی از زائران اربعین دارند - نمایش محتوایی اربعین

 

 

بانوان ایلامی با راه اندازی 23 موکب حضور پررنگی در پذیرایی از زائران اربعین دارند

مدیرکل امور بانوان استانداری ایلام گفت: تعدادی از بانوان این استان در قالب 23 موکب مشغول خدمات رسانی بویژه در حوزه تامین غذا برای زائران اربعین حسینی در مرز بین المللی مهران هستند.

بانوان ایلامی با راه اندازی 23 موکب حضور پررنگی در پذیرایی از زائران اربعین دارند

کلثوم خلیلوند اظهار کرد: بانوان خیر و پر تلاش ایلامی همگام با مردان با راه اندازی 100 آشپزخانه در حال خدمت رسانی به زوار حسینی با فراهم کردن غذای مناسب هستند.
وی ادامه داد: این بانوان پر تلاش در طول شبانه روز با پخت مواد غذایی در وعده های مختلف روزانه برای زائران غذا تهیه و بسته بندی می کنند.
مدیرکل امور بانوان استانداری ایلام افزود: بانوان ایلامی علاوه بر تهیه غذا، تهیه نان، بسته بندی مواد غذایی، امور درمانی، اطلاع رسانی، کمک رسانی به زوار، انتظامات و حفظ محیط زیست همچنان فعالانه در حال تلاش هستند.
خلیلوند یادآور شد: اطلاع رسانی کارهای فرهنگی، معرفی جاذبه های گردشگری و شناسایی مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس از دیگر فعالیت زنان ایلامی در این روزهای حضور زائران در استان ایلام است.
وی اضافه کرد: سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه زنان نیز مشغول فعالیت و اطلاع رسانی و خدمت رسانی به زائران هستند.
وی ابراز امیدواری کرد مردم ایلام بتوانند همچون سال های قبل میزبان شایسته و لایقی برای زوار حسینی باشند.
تاکنون بیش از 50 درصد زوار مرز بین المللی مهران را برای زیارت عتبات عالیات و حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین انتخاب کرده و از این مرز به کشور عراق تردد کرده اند.
مرز بین المللی مهران به عنوان قدمگاه زائران عتبات عالیات از ابتدای ماه صفر تاکنون میزبان بیش از یک میلیون زائر عزادار حسینی بوده است.