جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری باشکوه کنگره اربعین 96 به نابودی کامل داعش می انجامد - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری باشکوه کنگره اربعین 96 به نابودی کامل داعش می انجامد

استاندار ایلام گفت: یکی از اهداف داعش مقابله با مذهب عدالت خواه شیعه در دنیا است ولی در سایه عنایت خاندان عصمت و طهارت (ع) این گروه تروریستی نفس های آخر خود را می کشد و بزودی و با برگزاری باشکوه کنگره اربعین شاهد نابودی کامل آنها خواهیم بود.

برگزاری باشکوه کنگره اربعین 96 به نابودی کامل داعش می انجامد

 قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در نشست مشترک استانداران ایلام و واسط با موضوع اربعین حسینی اظهار کرد: کنگره بزرگ شیعیان در نجف و کربلا بزرگ ترین جمعیت سیاسی، مذهبی دنیا را به نمایش می گذارد.
وی افزود: اهمیت حضور کاروان های بزرگ زائران ایرانی و شیعیان دیگر کشورهای عدالت خواه جهان در آئین های اربعین حسینی از بعد سیاسی و مذهبی در دنیا مورد توجه است و شرایط حساس سیاسی و نظامی حاکم در منطقه ایجاب می کند که این خیل عظیم جمعیت و اجتماع بزرگ در اربعین حضور داشته باشند.
سلیمانی دشتکی یادآور شد: زائران از سراسر دنیا از جمله ایران اسلامی داوطلبانه و عاشقانه به پابوس امام حسین (ع) و عتبات عالیات می روند و مسئولان ایرانی با کمک و همکاری مسئولان عراقی تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب به زائران را به کار بسته اند.
وی گفت: تامین زیرساخت های تردد زائران به بهترین شیوه از مبدا به مقصد و تضمین امنیت زائران در کل مسیر بر عهده 2 کشور است و با توجه به عشق و علاقه زائران به عقاید دینی و مذهبی شان باید تلاش طرفین این باشد خدمات و حمایت ها به بهترین شیوه انجام شود.
استاندار ایلام اظهار کرد: استان های واسط و ایلام به عنوان 2 استان دارای ریشه های مشترک مذهبی و منطقه ای وابستگی های نزدیکی به هم دارند که انتظار می رود با هم افزایی و همکاری این روابط گسترش یابد.
سلیمانی دشتکی افزود: جمهوری اسلامی ایران در حوزه اربعین توانست علاوه بر زیرساخت ها در مسیر ایلام - مهران تا مرز و حتی آنسوی مرز نیز کمک هایی در حد توان خود داشته باشد که از جمله این خدمات برپایی بیمارستان صحرایی مجهز با کادر پزشکی در استان واسط و منطقه کوت و استقرار تیم های پزشکی و درمانی از حد فاصل استان های واسط تا کربلا است.
وی احداث حسینیه در مرز زرباطیه عراق و احداث گیت های گذرنامه را از جمله خدمات ایران در آن طرف مرز برشمرد و تاکید کرد: آسفالت محوطه های گیت گذرنامه به وسعت یک هزار و 600 مترمربع و احداث 200 چشمه سرویس بهداشتی از جمله این خدمات است.
سلیمانی دشتکی از دیگر خدمات جمهوری اسلامی ایران در آن سوی مرز را طبخ غذا برای زائران ذکر کرد و گفت: علاوه بر توزیع غذا در مرز زرباطیه 20 هزار وعده صبحانه و نهار و 20 هزار شام برای توزیع بین زائران پخت می شود.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...