رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

بهره برداری از ایستگاه پر قدرت رادیویی صالح آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از ایستگاه پر قدرت رادیویی صالح آباد

همزمان با چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ، ایستگاه پر قدرت رادیویی صالح آباد با حضور معاون توسعه و فناوری رسانه ملی و جمعی از مسئولان محلی به بهره برداری رسید.

بهره برداری از ایستگاه پر قدرت رادیویی صالح آباد

به گزارش روابط عمومی مرکز ایلام ؛ این ایستگاه در زمینی به مساحت 27 هکتار و در 40 کیلومتری شهر ایلام احداث شده است و دارای دو دکل 150متری و فرستنده اصلی 200 کیلو وات و رزرو 100 کیلو وات می باشد.
با افتتاح این ایستگاه بعنوان ایستگاه اصلی موج متوسط استان روی فرکانس 972 کیلو هرتز صدای رادیو ایلام را با پوشش 70 درصدی به گوش مخاطبان می رسد.
همچنین این ایستگاه رادیو اربعین را تا نزدیکی شهر نجف در کشور عراق پوشش می دهد.
برای  اجرای این طرح مبلغ 250 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمانی صدا و سیما و استانداری ایلام هزینه شده است.
علیدادی معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما با توجه به موقعیت جغرافیایی این فرستنده رادیویی گفت : این فرستنده پر قدرت یکی از فرستنده های مهم برون مرزی در سطح کشور است که بیشتر تجهیزات به کار رفته در آن با تلاش و توان مهندسان داخلی تولید شده است.
وی افزود : امروز در مرکز ایلام 85 پروژه فنی به بهره برداری رسید که از مهمترین آنها پروژه فرستنده رادیویی صالح آباد است .
بازوند مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام نیز در این مراسم با عرض تبریک چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران گفت : این پروژه عظیمی که ما امروز شاهد بالندگی آن هستیم حاصل تلاش خستگی ناپذیر فرزندان خدوم ملت بزرگ ایران است.
بازوند در خصوص پوشش مطلوب رادیویی این ایستگاه افزود : با افتتاح فرستنده پر قدرت رادیویی صالح آباد پوشش مطلوب رادیو اربعین و شبکه های اف ام رادیویی نیز در ایستگاه برقرار می شود.
کرمی معاون عمرانی استانداری هم در این مراسم گفت : پروژه فرستنده صالح آباد یکی از مهمترین پروژه هایی است که امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم .
وی در خصوص علت جابجایی این ایستگاه از شهر ایلام به صالح آباد گفت : با توجه به اینکه دکل فرستنده شهر ایلام در مسیر پرواز های فرودگاه اختلال ایجاد می کرد با نظر مهندسان فنی این جابجایی صورت گرفت.


گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی