اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۶

بهره مندی 2 هزار و 425 خانوار عشایر استان ایلام از انرژی های نو - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی 2 هزار و 425 خانوار عشایر استان ایلام از انرژی های نو

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: 2 هزار و 425 پنل خورشیدی برای استفاده در مناطق عشایر نشین استان توزیع می شود.

بهره مندی 2 هزار و 425 خانوار عشایر استان ایلام از انرژی های نو

انرژی تجدید پذیر به نوعی از انرژی می گویند که منبع تولید آن نوع انرژی، بر خلاف انرژی های تجدید ناپذیر (فسیلی) قابلیت آن را دارد که توسط طبیعت در یک بازه زمانی کوتاه مجددا به وجود آمده یا به عبارتی تجدید شود.
هادی شیرخانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال 2 هزار و 425 دامدار و کوچ رو از صنعت برق خورشیدی برخوردار خواهند شد که به نوعی توفیق محسوب می شود که علاوه بر روستاها، عشایر کوچروها نیز از نعمت برق بهره مند شوند.
وی افزود: تجهیزات مورد نیاز برای نصب وسایل مورد نیاز این تعداد عشایر و دامدار خریداری شده و تا قبل از آغاز دهه مبارک فجر تحویل متقاضیان خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام یادآور شد: این پنل ها برق مورد نیاز خانوارهای عشایری را در بخش رفاهی از جمله روشنایی و تامین برق لوازم خانگی و اطلاع رسانی را تامین می کند.
شیرخانی تاکید کرد: متقاضیان درخواست پنل های خورشیدی تنها 15 درصد هزینه آن را می پردازند و 85 درصد باقی هزینه آن توسط شرکت توانیر پرداخت می شود.
وی گفت: همچنین در جریان بازدید کارشناسان وزارت نیرو از روستای توه سیه در شهرستان ایوان و روستای کوه نشین در شهرستان دره شهر با احداث و نصب پنل خورشیدی در این 2 روستا نیز موافقت شد که مقدمات کار آنها در دست اجرا است.


گزارش تصویری

جشن انقلاب در شهرستان سیروان
هوره آواز اساطیر کهن
فرهنگ و تمدن دهلران در عهد...
سالگرد شهادت شهید کشوری
نشست ستاد اربعین
برنامه ریزی برای خدمات رسانی...
خدمت به زائرین
افزایش تردد زائران از مرز...