حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۷

بهسازی راه های روستایی ملکشاهی شتاب گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

بهسازی راه های روستایی ملکشاهی شتاب گرفت

فرماندار ملکشاهی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین راهکارهای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها بهبود وضعیت راه های است، گفت: با تخحصیص 20 میلیارد ریال بهسازی راه های روستایی این شهرستان در دست اقدام است.

بهسازی راه های روستایی ملکشاهی شتاب گرفت

اسد قاسمی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری کار بهسازی و آسفالت چندین روستا شهرستان ملکشاهی با اعتبار 20 میلیارد ریال در دست اقدام است.
وی یکی از این طرح ها را پروژه راه سازی و آسفالت سه کیلومتر راه ارتباطی روستای وره علی نظر با اعتبار پنج میلیارد ریال عنوان کرد.
وی توضیح داد: با توجه به اینکه روستای وره علی نظر از معدود روستاهای شهرستان ملکشاهی است که فاقد راه دسترسی مناسب و آسفالته بود کار بهسازی و آسفالت این محور در اولویت اجرا قرار گرفته است.
فرماندار ملکشاهی تاکید کرد: عملیات اجرایی این طرح راهسازی از ابتدای ماه گذشته شروع و کار زیرساختی آن تمام و آسفالت بزودی شروع می شود.
قاسمی یاداور شد: پروژه روکش آسفالت راه روستایی شهر دلگشا به روستای باولک نیز از جمله این پروژه ها بود که هفته دولت به بهره برداری رسید.
وی گفت: عملیات اجرایی روکش آسفالت محور شهر مهر به روستای اما نیز بزودی آغاز می شود.
وی همچنین از آغاز آسفالت 500 متر واریانت مسیر ملکشاهی به میمه خبر داد و یادآور شد: این واریانت که در اثر تخریب جاده اصلی به علت بارندگی های سال گذشته خسارت دیده بود، هم اکنون با یک میلیارد ریال اعتبار در مرحله آسفالت قرار دارد.
شهرستان 22 هزار نفری ملکشاهی در 35 کیلومتری ایلام قرار دارد و 100 کیلومتر جاده فرعی و 70 کیلومتر جاده روستایی محورهای ارتباطی ملکشاهی را تشکیل داده است.
ملکشاهی از 2 بخش مرکزی و گچی که در مجموع دارای 26 روستاست تشکیل شده که ۱۵ روستا جزو بخش مرکزی و ۱۱ روستا نیز در محدوده بخش گچی قرار دارند.
از مجموع این 26 روستا تنها سه روستای بلوطستان، وره و بوستانه به طول ۲۴ کیلومتر فاقد راه آسفالته هستند و طرح هادی نیز در تمامی روستاها به جز روستای قرجلگان از توابع بخش مرکزی اجرا شده است.


گزارش تصویری

راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی
آموزش
آهنگ تلاش و زندگی