جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

بیمارستان تک تخصصی ایلام هفته آینده پذیرای مادران باردار و نوزادان بیمار است - نمایش محتوای خبر

 

 

بیمارستان تک تخصصی ایلام هفته آینده پذیرای مادران باردار و نوزادان بیمار است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بیمارستان تک تخصصی مادارن و نوزادان (آیت الله طالقانی) از روز شنبه هفته آینده به صورت رسمی افتتاح می شود و آماده پذیرش و ارائه خدمات به مادران باردار و نوزادان بیمار است.

بیمارستان تک تخصصی ایلام هفته آینده پذیرای مادران باردار و نوزادان بیمار است

دکتر علی دل پیشه اظهار کرد: این بیمارستان خدمات پیش، حین و بعد از زایمان را به مادران باردار و نوزادان تازه متولد شده ارائه می دهد.
وی افزود: این بیمارستان دارای بخش های مختلف، هفت اتاق اختصاصی عمل زایمان طبیعی اختصاصی (LER )، سه اتاق عمل سزارین، 20 تخت ویژه نوزادان (NICU)، سه تخت ویژه مراقبت زنان، و بخش های بستری زنان، آزمایشگاه، رادیولوژی دیجیتال، تخت بستری اورژانس، اورژانس، سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی قلب و داروخانه است.
دکتر دل پیشه تاکید کرد: همچنین برای رفاه حال مادران بیمار و همراه هان آنها اتاق های ویژه ای تعبیه شده است تا این افراد هنگام حضور در بیمارستان از رفاه نسبی برخوردار باشند.
وی یادآور شد: پیش از این خدمات به ماداران باردار و نوزادان در بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) ایلام انجام می شد که به علت نامناسب بودن فضای فیزیکی در داخل بیمارستان و حجم بالای ترافیک و تردد در محوطه های اطراف بیمارستان ایجاد یک بیمارستان ویژه ماداران باردار نیاز ضروری در استان بود.
وی با بیان اینکه بیمارستان تک تخصصی مادران و نوزادان در بلوار شهید بهشتی و تقاطع شهید خرم رودی واقع شده است، گفت: از روز شنبه با انتقال تجهیزات و امکانات بخش زنان و زایمان بیمارستان شهید مصطفی به بیمارستان تک تخصصی زنان و نوزادان، این مرکز درمانی آماده پذیرش مادران باردار است.

در مجموع در مدت 2 سال اخیر 40 میلیارد ریال برای تجهیز و 20 میلیارد ریال نیز برای تغییر کاربری و بهسازی بیمارستان تک تخصصی مادران و نوزادان (آیت الله طالقانی) استان ایلام هزینه شد.


گزارش تصویری

مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه