جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

تألیف کتاب به سوی میمک توسط نویسنده ایلامی / کتاب «به سوی میمک»، خاطرات خودنوشت علی کرم محمدیان است که در سال 1394 انتشار یافته است. - نمایش محتوای خبر

 

 

تألیف کتاب به سوی میمک توسط نویسنده ایلامی / کتاب «به سوی میمک»، خاطرات خودنوشت علی کرم محمدیان است که در سال 1394 انتشار یافته است.

کتاب «به سوی میمک»، خاطرات خودنوشت علی کرم محمدیان است که در سال 1394 انتشار یافته است.

تألیف کتاب به سوی میمک توسط نویسنده ایلامی / کتاب «به سوی میمک»، خاطرات خودنوشت علی کرم محمدیان است که در سال 1394 انتشار یافته است.
 
ناگفته‌هایی از اولین پیروزی ایران در جنگ یعنی عملیات فتح میمک (که نمادی از حماسۀ عشایر و بسیج و نیروهای نظامی ایران است)، و خاطرات سیاسی و اجتماعی علی کرم محمدیان در کتاب «به سوی میمک» به تصویر کشیده شده؛ محمدیان در مقدمه کتاب نوشته است: «... تصمیم گرفتم که در جهت پاسداشت خونهای پاک شهدای فتح میمک و استقامت و پایمردی فاتحان آن دیار شمه ای هر چند کوتاه از خاطرات و مشاهدات عینی خودم را از جنگ تحمیلی و فتح قدرتمندانۀ میمک به رشتۀ تحریر درآورم. در ابتدا لازم دانستم خاطراتی کوتاه و مختصر از دوران تحصیل (با توجه به شیوۀ زندگی آن زمان) و مبارزات سیاسی علیه نظام شاهنشاهی تحت عنوان «روایت حضور» تقدیم خوانندگان شود».
 
کتاب در شش فصل با عناوین «دوران کودکی تا دبیرستان»،«دوران دانشجویی و کلید خوردن انقلاب اسلامی»،«پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی»،«افسر عقیدتی-سیاسی»، «به سوی میمک» و «فتح میمک»، تنظیم و تدوین گشته است.
 
در بخشی از کتاب در صفحه 262 می­‌خوانیم: «با تصرف ارتفاعات میمک توسط ارتش اسلام، اولاً طلسم شکست ناپذیری ارتش عراق شکسته شد، ثانیاً نیروهای نظامی به قدرت و توانمندی نیروهای مردمی پی برده و آنها را باور کردند، ثالثاً فتح میمک که اولین پیروزی ایران در جنگ تحمیلی بود فتح بابی برای پیروزی‌های بزرگتر شد.
 
در شب حمله به میمک، نیروهای رزمنده فقط عناصر تیپ 1 زرهی و عشایر ایل خزل بودند و در دومین روز نبرد، اولین گروه چند نفرۀ بسیجیان در میمک حضور پیدا کردند و برای تثبیت مواضع تصرف شده و دفع پاتکهای دشمن و حراست از تپه های متعدد و ارتفاعات زیاد کوه میمک همۀ نیروهای مردمی از سایر طوایف ایلام و پاسداران جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای بسیج و سایر نظامیان از تیپها و لشکرهایی که به منطقه اعزام شده بودند نقش داشتند و همگی در به ثمر رساندن و تکمیل فتح ارتفاعات میمک سهیم بودند».
 
کتاب «به سوی میمک» در 334 صفحه و شمارگان 2500 نسخه توسط انتشارات سوره مهر در سال 1394 منتشر شده است.

گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...