جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تجار ایلامی 190 میلیون دلار کالا به عراق صادر کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

تجار ایلامی 190 میلیون دلار کالا به عراق صادر کردند

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: تجار و بازرگانان این استان طی پنج ماه ابتدایی سال جاری بیش از 190 میلیون و 886 هزار دلار کالا به کشور عراق صادر کردند.

تجار ایلامی 190 میلیون دلار کالا به عراق صادر کردند

جمیل شوهانی اظهار کرد: طی پنج ماه ابتدایی سال جاری 479 میلیون و 534 هزار و 6 دلار کالا از طریق گمرک استان ایلام مستقر در مرز بین المللی مهران به کشور عراق صادر شده است.
وی یادآور شد: 190 میلیون و 886 هزار و 741 دلار از این میزان کالا مربوط به صادرات استان ایلام و 288 میلیون و 647 هزار و 285 دلار نیز مربوط به گمرک دیگر استان هاست که از این مرز به عراق صادر شده است.
معاون اداره صنعت ، معدن و تجارت ایلام از پیش بینی صادرات 2 میلیارد دلاری کالا ( گمرکات کشور و استان ایلام) تا پایان سال جاری از مرز مهران به عراق خبر داد و افزود: با اقدام ها و تدابیر انجام شده توسط مدیریت ارشد استان و انعقاد تفاهم نامه های 2 جانبه با استان های همجوار میسان، واسط، دیاله و بابل در عراق، برنامه ریزی برای 2 برابر شدن میزان صادرات در سال گذشته از مرز مهران انجام شد که بیشتر آنها تحقق پیدا کرد.
شوهانی اضافه کرد: پارسال 2 میلیارد و 300 میلیون و 730 هزار و 767 دلار کالا از مرز مهران صادر شد که 591 میلیون و 571 هزار و 502 دلار از این میزان کالا مربوط به صادرات استان ایلام و یک میلیارد و 709 میلیون و 159 هزار و 265 دلار نیز مربوط به گمرگات دیگر استان ها بود.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت ایلام تاکید کرد: عمده ترین اقلام صادراتی (سایر گمرکات) در پنج ماهه اول سال جاری از مرز مهران به عراق مصالح ساختمانی، محصولات فلزی، کشاورزی، پلاستیکی، خودرو، قطعات خودرو و مواد پتروشیمی بوده است.
به گفته شوهانی بیشترین میزان کالای صادراتی استان ایلام به عراق نیز سیمان و محصولات کشاورزی است.

روزانه به طور متوسط یک هزار دستگاه کامیون محموله و کالاهای صادراتی و بازرگانی از طریق مرز بین المللی مهران پس از سیر تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می شود.
شهرستان مرزی مهران در 85 کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در 11 کیلومتری این شهرستان از کانون های مهم تردد زائران عتبات عالیات و صادرات کالا به کشور عراق بشمار می رود.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...