جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

تحول در زندگی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

تحول در زندگی

Loading the player...

دانلود

برای اینکه همیشه بتونید خودتون رو متحول نگه دارید باید یک فکر و ایده و برنامه مناسبی برای اون داشته باشید.به نظر من برای شروع یک تحول خوب و بهتر کردن و پیشرفت دادن اون شما عزیزان بایستی از یک مکانیزم هدفمند و جهت دار در کارهاتون بهره ببرید.برای اینکه بتونید زندگیتون رو در جهت مناسبی هدایت کنید لازمه که از کلیه قوانینی که تا حالا گفتم بهره ببرید.اما اینها نیازمند یک برنامه و استراتژی برای پیاده سازی هستند.برای شروع یک تحول مناسب در زندگیتون لطفا گام های زیر رو پیاده کنید:
1-هدفتوت رو رضای خدا و رسیدن به رضایتمندی پروردگار قرار بدید:
قصد رسیدن به هر تحولی که دارید رو رضای خدا باشه و اونو در راس قرار بدید.همیشه بدونید یک کار با نیت و تصمیم شروع میشه و مهم اینه که در ابتدا نیتتون رو پاک و صادق برای خدا بکنید.
2-با هدف حرکت کنید:
برای کسب موفقیت همون طور که قبلا هم گفتم هدف داشته باشید.شما اگه ندونید که کجا می خوهید بروید در یک مسیر کاملا سر در گم خواهید شد.یک هدف مناسب در جهت تواناییها و خواسته ها و آمال خود به طور دقیق معین کنید.و به آن شاخ و برگ بدهید.همیشه بدانید که هدف با مقصد فرق دارد.هدف های خود را واضح و مشخص بیان کنید و روی کاغذ بیاورید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.
3-هرگز نا امید نشوید:
این مطلب رو هم قبلا در وبلاگ گفته بودم.واقعا نا امیدی یکی از درهایی است که شیطان از طریق اون رسوخ میکنه به دل اانسانها.مایوس نشید و با قدرت و مصمم و با روحیه عالی فرمان بدید به همه کائنات و فرشته های عالم.خدا هم بنده های نا امید رو دوست نداره .پس همیشه به رحمت خداوند امیدوار باشید و مایوس نشوید.
4-روح و جسم خودتون رو مرتبا با نماز و ورزش صیقل بدید:
قبلا هم در این پست اشاره کردم که برای تغییر در خودتون مرتبا روی دو مورد بالا کار کنید.نماز با حضور قلب و سروقت باعث نشاط روحی و ورزش هم باعث نشاط جسمی میشه.تجربه کنید و واقعا شگفت زده شوید!
5-مرتبا کلمات نیروبخش رو با خودتون تکرار کنید:
کلمات مثبت و جملات مثبت رو به کار ببرید .توی مواردی که ضعف از خودتون نشون میدید کلمات مثبتی رو به زبان بیارید.مثلا اگه زود نا امید میشید مرتبا با خودتون بگید:من موفق خواهم شد.یا بگید نترس و تلاش کن.با تمام وجود این کلمات رو بگید و طوری بگید که بهترین اثر بخشی رو داشته باشه.کافیه ایمان داشته باشید.مطمئنم که از نتایج اون شگفت زده میشوید.
6-عوامل کند کننده موفقیت رو انجام ندهید!
گناه نکنید.غیبت نکنید.دروغ نگید.به کسی تهمت نزنید.نه اینکه خدایی ناکرده بگم شما این خصلت ها رو دارید ولی ضمیر ناخوداگاه ما خودش تشخیص میده که چه کاری خوب و چه کاری ناپسنده.معتقدم که در وجود همه ما خدایی وجود داره و درکی وجود داره که خوب رو از بد تشخیص میده.در یک کلام بگم:به حرف اون ضمیر خوب و متعالی وجودتون گوش فرا بدید.
7-تلاش و کوشش مداوم داشته باشید:
برای زندگی و معیشت خود تلاش کنید.در حین نوشتن این پست وبلاگ مطلبی برایم پیامک شد که آن را برایتان می آورم:پیامبر اکرم صل الله و علیه و اله فرمودند:بعضی از گناهان با نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند.سوال شد چه چیز موجب آمرزش آن است؟فرمودند :جدیت و تلاش در طلب معیشت زندگی.
در هر حال به این نکته توجه داشته باشیم که جهد و تلاش و کار به عنوان عوامل سوق دهنده انسان به سمت خدا همیشه یاد شده است.
قرآن:
وَأَن لَّيْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى :و اينكه براى انسان جز حاصل تلاش او نيست
نابرده رنج گنج میسر نمی شود     مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد
چون زچاهی می کنی هر روز خاک     عاقبت اندر رسی در آب پاک
سایه حق بر سر بنده بود                 عاقبت جوینده یابنده بود
8-مرتبا به خودتون تلنگر بزنید:
قبلا هم گفتم که اگه تغییر کردید فکر نکنید که کار تموم شده و به همون حالت باقی بمونید.بلکه مرتبا اطلاعات جدید به خودتون بدید.سخنرانی ها ی ارزشمند گوش بدید.سخنرانیهای دکتر امیر مهرداد خسروی واقعا فوق العاده است.شاهین فرهنگ هم همینطور.مطالعه کنید.تفکر خلاقانه داشته باشید.قرآن بخونید.خدا همیشه از ما بنده ها خواسته که در نشانه هایی که در آسمان ها و زمین وجود دارند تدبر کنیم.واقعا یکم به عظمت ماه و ستارگان فکر کنید.تماشا کردن یک مستند در مورد نجوم و کرات من رو واقعا متحول کرد.شما هم سعی کنید با این روشها مرتبا خودتون رو به روز نگه دارید.
9-شکرگزار باشید:
از خدا به خاطر نعمتهایی که به شما داده سپاسگزاری کنید و هر روز به خاطر چیزهای خوبی که دارید خدا رو شکر کنید .خداوند در سوره ابراهیم می فرمایند :لَئِن شَكَرْتُمْ لأَزِيدَنَّكُمْ :اگر واقعاً سپاسگزارى كنيد، [نعمت‏] شما را افزون خواهم كرد.من واقعا تجربش کردم از شما هم میخوام که یک لیست شکرگذاری آماده کنید و هر روز اونها رو تکرار کنید.واقعا از وفور نعمت برخوردار خواهید شد.شیطان وقتی رانده شد به خدا گفت :کاری خواهم کرد که بندگانت ترا شکرگزاری نکنند.این نقش و اهمیت این مقوله نزد پروردگار را نشان می دهد.
10-علاوه بر هدف یک برنامه کلی داشته باشید:
کارهای مهمتان را هر روز در یک دفترچه که با خود به همراه دارید یادداشت نمایید.سعی کنید برای هدفتان یک برنامه روزانه هفتگی ماهیانه و سالانه داشته باشید.به خاطر داشته باشید که مثل روبات نباشید.خلاقیت به خرج دهید و خیلی به خودتان سخت نگیرید.گاهی اوقات افراط در این کارها موجب اتلاف وقت خواهد شد.هدف من در هر حال این است که یک برنامه مدون و مرتب داشته باشید اما با هر گونه درگیری فکری مخالف هستم.
11-شاد باشید و در سلامت جسمی خود بکوشید:
برای انجام همه کارهای گفته شده سعی کنید شادمان باشید و بخندید.البته نه بی خود و بی جهت.منظورم این است که روحیه شادمانه و بشاش و پرنشاطی داشته باشید.در طی این فرایند کلی انرژی به بدنمان می دهیم و به مغزمان کمک می کنیم تا قوای درونی مان فعال شوند و پرنشاط شویم.
12-عمل کننده باشید:

تو خالی نباشید.فقط حرف نزنید و سعی کنید به جای حرف زدن و بلوف زدن عملگر خوبی باشید.به این پست رجوع کنید.اگه سعی کنید به جای تلف کردن وقت از فرصت های کوچک تو زندگیتون بهره ببرید قطعا موفقیت زیادی نصیبتون خواهد شد.پس در هر حال شروع کنید به عمل کردن و انجام دادن.
13-به خدا توکل کنید:
در هر حالی که هستید و هر کسی با هر موقعیتی که هستید به خدا توکل کنید.به قول شاعر :
مدعی گر صد هنر دارد توکل بایدش.
همونطوری که در ابتدا گفتم اول نیتتون رو خالص کنید و بعد هم همه چیز رو به خودش (خدا) واگذار کنید و مطمئن باشید که خدا در هر شرایطی یار و یاور شما خواهد بود.
14-دعا کنید:
هر چیزی رو که می خواهید از خدا طلب کنید.خداوند در سوره غافر می فرمایند:
وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ
و پروردگارتان فرمود مرا بخوانيد تا شما را اجابت كنم
خداوند متعال همیشه به یاد ما هست ماییم که او را فراموش کرده ایم.