رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

تسهیل در تردد زائران در مرز مهران - نمایش محتوایی اربعین

 

 

تسهیل در تردد زائران در مرز مهران

امسال مسئولان استان ایلام می‌خواهند با ارائه ظرفیت‌های چند برابر بیشتر از سال گذشته خدمات بهتر و آسان‌تری را به زائران ارائه دهند.

تسهیل در تردد زائران در مرز مهران

هر ساله شهرستان مهران از جمله شهرستان‌هایی است که به دلیل هم مرز بودن با کشور عراق پذیرای قدم‌های مقدس زائرانی است که عاشقانه و خالصانه در راه عشق آقا اباعبدالله(ع) قدم بر می‌دارند تا اربعین را در سرزمین غم به سر کنند و بر شور سالیانه رهروان حسینی بیفزایند.

سال گذشته با وجود هماهنگی‌های مسئولان ستاد اربعین استان ایلام اما باز هم ناهماهنگی‌ها و جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های ذیربط در ورود و خروج زائران از مرز مهران خلل وارد شد و آنگونه که باید عمل می‌شد عمل نشد اما امسال مسئولان استان ایلام بر آنند تا با ارائه ظرفیت‌های چند برابر بیشتر از سال گذشته خدمات بهتر و آسان‌تری را به زائران ارائه دهند.

غیر قابل قبول بودن تصمیمات جزیره‌ای

قاسم سلیمانی استاندار ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مهران اظهار داشت: متاسفانه برخی ناهماهنگی‌ها و بی‌نظمی‌ها همچنان در مرز مهران مشاهده می‌شود و باید با هماهنگی ستاد اربعین استان این نارسایی‌ها را برطرف کنیم.

 وی با اشاره به مشکلات و عدم هماهنگی‌های سال گذشته افزود: یکی از مشکلات سال‌های گذشته جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های مسئول بود که باعث می‌شد ناهماهنگی‌ها و موازی‌‌کاری‌هایی پیش بیاید اما امسال از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست که بخواهد به صورت فردی عمل کند و همه ارگان‌های مربوطه باید با هماهنگی ستاد اربعین استان فعالیت‌های خود را اجرایی کنند.

استاندار ایلام درباره ساماندهی پارکینگ‌های مرز مهران بیان کرد: ورود هر گونه خودرو شخصی به محدوده پایانه مهران ممنوع است و مدیران دستگاه‌ها نیز باید تلاش کنند با خودروهای عمومی خود را به پایانه برسانند و در صورت ورود خودرو شخصی توسط نیروی انتظامی جابه‌جا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تا چند روز آینده فعالیت‌های عمرانی در مسیرهای تردد زائران اربعین متوقف خواهد شد، عنوان کرد: باید در فرصت باقیمانده فعالیت‌های عمرانی تکمیل شود چرا که پس از ورود زائران امکان فعالیت عمرانی نداریم ولی باید فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، تبلیغاتی و امنیتی را که به رفت‌ و آمد بهتر زائران کمک می‌کند ترویج و ادامه دهیم.

همچنین سید کمال‌الدین میرجعفریان، سرپرست عمرانی استانداری ایلام نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مهران اظهار داشت: تاکنون 522 میلیارد تومان در قالب 21 پروژه در بحث زیرساخت‌های اربعین در استان هزینه شده است.

ظرفیت پارکینگ‌های مهران بیشتر شد

محسن ناصری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مهران درباره وضعیت پارکینگ‌ها و خودروهای شخصی اظهار داشت: 100 پارکینگ در سطح شهر مهران احداث شد که این پارکینگ‌ها ظرفیت 100 هزار خودرو را دارند.

توصیه به زائران

وی با تاکید بر پارک خودرو در پارکینگ‌های مجوزدار افزود: زائران باید برای پارک خودرو از پارکینگ‌های شناسنامه دار استفاده کنند، در غیر این صورت خودروهایی که در سطح شهر مهران پارک شده باشند به پارکینگ‌ها منتقل و صاحبان آن‌ها نیز در آخر متحمل پرداخت هزینه حمل نیز خواهند شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام با اشاره به اجرای محدودیت‌های ترافیکی در سطح شهر مهران بیان کرد: از مردم، زائران و سازمان‌های دولتی و غیردولتی می‌خواهیم برای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به زائران از ترددهای غیرضروری در پایانه مرزی مهران خودداری کنند.