رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

توزیع پنج هزار ماسک بین زائران اربعین حسینی در چرداول - نمایش محتوایی اربعین

 

 

توزیع پنج هزار ماسک بین زائران اربعین حسینی در چرداول

مدیر شبکه بهداشت و درمان چرداول از توزیع پنج هزار ماسک بین زائران اربعین حسینی خبر داد.

توزیع پنج هزار ماسک بین زائران اربعین حسینی در چرداول

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرداول گفت: تا کنون بیش از 5 هزار ماسک بین زائران اربعین حسینی در مبادی ورودی این شهرستان توزیع شده است.

دکتر امین فلاحی گفت: با توجه به گردوغبار هوا در چندروز گذشته تمهیدات اورژانسی و درمانی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی اندیشیده شده است.
وی گفت: در راستای پیشگیری و مقابله با پدیده گردوغبار برای تمام زائرانی که از شهرستان چرداول به عنوان دروازه عتبات عالیات در استان تردد کنند ماسک تهیه شده و وتوزیع می شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان چرداول اضافه کرد: همچنین 2 پایگاه سلامت با حضور کارشناسان سلامت و بهداشت و پزشک عمومی برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به زائران دایر شده است.
فلاحی تاکید کرد: مرکز بهداشتی و درمانی شهر شباب بصورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات درمانی می باشد و در پایگاه های سلامت ضمن بیمار یابی، تست فشار خون و درمان های موردی و سرپایی ، سی دی و کتابچه در بین زائران توزیع می شود و این کارها تا یک هفته بعد از اربعین ادامه خواهد داشت.
شهرستان 59 هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 30 کیلومتری ایلام قرار دارد و با 4 مبادی ورودی و خروجی به عنوان پیشانی ورودی عتبات عالیات استانایلام از آن یاد می شود.