حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۷

تونل کبیرکوه دومین مسیر تردد به عتبات عالیات - نمایش محتوای خبر

 

 

تونل کبیرکوه دومین مسیر تردد به عتبات عالیات

نماینده مردم دهلران، آبدانان، بدره و دره شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت و بهره برداری از تونل کبیرکوه شهرستان های جنوبی استان ایلام را از بن بست جغرافیایی خارج می کند و بسترساز توسعه پایدار این منطقه خواهد شد.

تونل کبیرکوه دومین مسیر تردد به عتبات عالیات

'علی محمد احمدی' اظهار کرد: این تونل از طرح های بزرگ حوزه راه سازی کشور است که از ابتدای اجرا تاکنون 260 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت آن هزینه شده است.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به احداث و راه اندازی دومین مسیر تردد به عتبات عالیات از راه شهرستان های پلدختر، آبدانان و دهلران در استان ایلام که مورد تصویب قرار گرفته و شخص وزیر راه و شهرسازی نیز بر اجرای این تصمیم تاکید فراوان دارد، آینده درخشانی در انتظار مردم حوزه جنوبی استان است.

وی اضافه کرد: روند پیش رفت این طرح ملی اکنون مطلوب و رضایت بخش است و تاکنون 950 متر از بدنه اصلی تونل احداث شده و در سال آینده مرحله دوم ساخت آن از مسیر آبدانان به پیمانکار واگذار می شود.

احمدی ادامه داد: بر پایه وعده مناسب مدیران حوزه راه و شهرسازی، اعتبار ساخت تونل کبیرکوه در سال 94 به چهار برابر بودجه سال جاری افزایش می یابد و به 200 میلیارد ریال می رسد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مراحل مقدماتی، تشریفات اداری و انتخاب پیمانکار حفر تونل کبیرکوه از سمت شهرستان دره شهر انجام شده و به زودی کار کندن بدنه اصلی تونل در آن منطقه نیز آغاز می شود.

این نماینده مجلس اظهار امیدواری کرد که با ساخت و راه اندازی این طرح راه سازی، بخش عمده ای از محرومیت های جاده ای و بن بست جغرافیایی استان ایلام رفع می شود.

کار ساخت تونل کبیرکوه در سال 89 با حضور وزیر راه و شهرسازی وقت آغاز شد.

این تونل به طول چهار هزار و 800 متر از بزرگترین تونل های کشور است که پس از بهره برداری حوزه جنوبی استان ایلام از جمله شهرستان های غیربرخوردار آبدانان، دره شهر و دهلران را از بن بست جغرافیایی خارج می کند.


گزارش تصویری

راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی
آموزش
آهنگ تلاش و زندگی