حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۸

تونل کبیرکوه دومین مسیر تردد به عتبات عالیات - نمایش محتوای خبر

 

 

تونل کبیرکوه دومین مسیر تردد به عتبات عالیات

نماینده مردم دهلران، آبدانان، بدره و دره شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت و بهره برداری از تونل کبیرکوه شهرستان های جنوبی استان ایلام را از بن بست جغرافیایی خارج می کند و بسترساز توسعه پایدار این منطقه خواهد شد.

تونل کبیرکوه دومین مسیر تردد به عتبات عالیات

'علی محمد احمدی' اظهار کرد: این تونل از طرح های بزرگ حوزه راه سازی کشور است که از ابتدای اجرا تاکنون 260 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت آن هزینه شده است.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به احداث و راه اندازی دومین مسیر تردد به عتبات عالیات از راه شهرستان های پلدختر، آبدانان و دهلران در استان ایلام که مورد تصویب قرار گرفته و شخص وزیر راه و شهرسازی نیز بر اجرای این تصمیم تاکید فراوان دارد، آینده درخشانی در انتظار مردم حوزه جنوبی استان است.

وی اضافه کرد: روند پیش رفت این طرح ملی اکنون مطلوب و رضایت بخش است و تاکنون 950 متر از بدنه اصلی تونل احداث شده و در سال آینده مرحله دوم ساخت آن از مسیر آبدانان به پیمانکار واگذار می شود.

احمدی ادامه داد: بر پایه وعده مناسب مدیران حوزه راه و شهرسازی، اعتبار ساخت تونل کبیرکوه در سال 94 به چهار برابر بودجه سال جاری افزایش می یابد و به 200 میلیارد ریال می رسد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مراحل مقدماتی، تشریفات اداری و انتخاب پیمانکار حفر تونل کبیرکوه از سمت شهرستان دره شهر انجام شده و به زودی کار کندن بدنه اصلی تونل در آن منطقه نیز آغاز می شود.

این نماینده مجلس اظهار امیدواری کرد که با ساخت و راه اندازی این طرح راه سازی، بخش عمده ای از محرومیت های جاده ای و بن بست جغرافیایی استان ایلام رفع می شود.

کار ساخت تونل کبیرکوه در سال 89 با حضور وزیر راه و شهرسازی وقت آغاز شد.

این تونل به طول چهار هزار و 800 متر از بزرگترین تونل های کشور است که پس از بهره برداری حوزه جنوبی استان ایلام از جمله شهرستان های غیربرخوردار آبدانان، دره شهر و دهلران را از بن بست جغرافیایی خارج می کند.


گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی