جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

خانه ما - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خانه ما

کارگردانی : مشترک حسام اسلامی و علی رمضان

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، قسمت دوم سری دوم مستند مسابقه «خانه ما» چندی است روی آنتن این شبکه رفته است.
یک ماه زمان برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده ؛ تمام مواد غذایی موجود در یخچال و فریزرهای این خانواده ها ، پول نقد و کارت های اعتباری آنها نیز جمع آوری می شود تا با استفاده از مبلغی که در اختیارشان قرار گرفته ، برای تهیه مواد مورد نیاز اقدام کنند ؛ آنچه به آنها داده می شود یک کارت بانکی است که ۵۰۰ هزار تومان اعتبار دارد و هزینه یک ماه زندگی این خانواده هاست.
حالا هر یک از آنها روی کاغذ برنده ۵۰ میلیون تومان پول نقد یعنی ۱۰۰ برابر این اعتبار هستند ، اما در نهایت تنها یک خانواده جایزه را به دست می آورد ، یعنی یکصد برابر موجودی نهایی در این کارت و در دومین قسمت ، رقابت اصلی آنها برای تصاحب این جایزه آغاز می شود.
در قسمت های قبل دیدیم خانواده ای شرکت کننده همه تلاششان را برای برنده شدن در این مسابقه آغاز کردند و هر یک شیوه خاصی در این زمینه داشتند.
حالا در چهارمین قسمت، خانواده ها در حال ارزیابی عملکرد قبلی خود و برنامه ریزی برای آینده هستند تا بتوانند به هدف نهایی دست یابند.
این مستند مسابقه که کاری است از خانه مستند انقلاب اسلامی، به نوعی مروج سبک زندگی اسلامی – ایرانی و اقتصاد مقاومتی مبتنی بر فرهنگ صرفه جویی است.
در سری اول مستند مسابقه «خانه ما» رقابت ۳ خانواده ۴ نفره را شاهد بودیم که در سری دوم این خانواده ها ۵ نفره می شوند.
فیلمبرداری این سری از «خانه ما»، مردادماه امسال به مدت ۳۵ روز در اصفهان ضبط شده بود و پس از اتمام فرآیند تدوین و صداگذاری، برای پخش از شبکه نسیم آماده شده است.
فصل سوم نیز شهریورماه در تهران فیلمبرداری شد و برای پخش در تعطیلات نوروز ۹۶ آماده می شود. همچنین خانه مستند قصد دارد در دو سه ماه آینده تولید فصل چهار خانه ما را در شهر اهواز کلید بزند.
 

سال تولید: 1396