رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) با حداکثر توان و ظرفیت انجام می شود - نمایش محتوایی اربعین

 

 

خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) با حداکثر توان و ظرفیت انجام می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: همدلی و همراهی برای خدمت به زائران از مولفه هایی است که دشواری‌های خدمت را تسهیل نموده و ما را در این راه استوار نگه داشته که بالاترین توان و ظرفیت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خدمت کنیم.

خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) با حداکثر توان و ظرفیت انجام می شود

 دکتر "علی دل پیشه" رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در تشریح وظایف دانشگاه علوم پزشکی در اربعین گفت: خدمتگزاری به زائران اربعین حسینی عطیه و هدیه خداوندی است که به مردم استان ایلام و خصوصاً مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایران اعطا شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین و مطلوب ترین خدمات به زائران به کار خواهند گرفت.
دل پیشه افزود: همدلی و همراهی برای خدمت به زائران از مولفه هایی است که دشواری‌های خدمت را تسهیل نموده و ما را در این راه استوار نگه داشته که بالاترین توان و ظرفیت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خدمت کنیم.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایلام با عنوان کمیته سلامت اربعین تحت سه محور بهداشت، نظارت بر طبخ و توزیع  مواد غذایی موکب ها و کنترل بهداشت محیط، آب آشامیدنی و کنترل بیماری های واگیر از نظر غربال گری بیماری های تب دار فعالیت می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار کرد: آموزش بهداشت و کمک  به مادران باردار  و  افراد سالمند از دیگر خدمات دانشگاه علوم پزشکی ایلام به زوار عبا عبدلله الحسین (ع) هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: بیمارستان امام حسین مهران و  دهلران، بیمارستان سرابله ، بیمارستان شهید مصطفی و امام خمینی  شهرستان ایلام در حالت آماده باش برای حوادث احتمالی هستند.

وی وجود بالگرد به منظور اوراژانس هوایی در مسیر  مهران-ایلام را از دیگر اقدامات برای امداد رسانی به حوادث و تصادفات احتمالی عنوان و تاکید کرد:  بیش از ۱۲۰۰ نفر پرسنل در حوزه بهداشت و درمان و مجموعه 200 دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس، موتورلانس و بالگرد هوایی در ایام تردد زائران خدمت رسانی می کنند.