حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۷

خطر انتقال بیماری ها با عرضه مرغ زنده/ فعالیت 70 مرکز عرضه غیر مجاز مرغ زنده در ارکواز ملکشاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

خطر انتقال بیماری ها با عرضه مرغ زنده/ فعالیت 70 مرکز عرضه غیر مجاز مرغ زنده در ارکواز ملکشاهی

رئیس مرکز بهداشت ملکشاهی فعالیت با اشاره به فعالیت غیر مجاز 70 مرکز عرضه و فروش مرغ زنده در سطح شهر ارکواز وجود این اماکن را به لحاظ ایجاد مشکلات بهداشتی برای سلامت شهروندان مخاطره آمیز دانست.

خطر انتقال بیماری ها با عرضه مرغ زنده/ فعالیت 70 مرکز عرضه غیر مجاز مرغ زنده در ارکواز ملکشاهی

علی کاظم پور گفت: عرضه و فروش مرغ به دلیل نبود کشتارگاه صنعتی طیور در شهرستان ملکشاهی به صورت زنده انجام می گیرد که این موضوع تهدیدی جدی برای سلامت شهروندان محسوب می شود.
وی اظهار کرد: چنین مراکزی به دلیل نبود نظارت های استاندارد بهداشتی بر سلامت مرغ و روند ذبح و عرضه می توانند منشاء ایجاد بیماری های مختلف باشند.
رئیس مرکز بهداشت ملکشاهی با اشاره به اینکه حدود 70 مرکز در این شهرستان اقدام افزود: جاری شدن خونابه و دیگر آلودگی های ناشی از پاک کردن مرغ در سطح جداول باعث ایجاد بوی تعفن و تجمع حشرات و حیوانات موذی می شود که برای سلامت شهروندان مخاطره آمیز است.
کاظم پور خواستار ساماندهی مراکز عرضه مرغ زنده در سطح شهرهای این شهرستان شد و یادآوری کرد: می توان با ساماندهی این مراکز در خارج از محدوده های شهری به صورت موقت از ایجاد مشکلات بهداشتی کم کرد.
شهرستان 22 هزار نفری ملکشاهی در 35 کیلومتری ایلام قرار دارد ، فعالیت مراکز متعدد قصابی و عرضه مرغ زنده در سطح سه شهر ارکواز، دلگشا و مهر باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم شده است.


گزارش تصویری

راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی
آموزش
آهنگ تلاش و زندگی