سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | دوشنبه، ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

خنده بازار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خنده بازار

سازنده : فرید شب خیز
نویسنده سرپرست نویسندگان : شهاب عباسی
نویسندگان : شاهرخ باقری نژاد ، یزدان فتوحی ، حمزه صالحی
کارگردان : شهاب عباسی
دستیار اول کارگردان: وحید مهین دوست
دستیار دوم کارگردان: شایان حاج علیلو
موسیقی متن : حمید رضا صدری
بازیگران : شهاب عباسی ، سامان گوران ، سیاوش مفیدی ، کوروش معصومی ، حمید نیک‌نبرد ، آرش میراحمدی ، محمدرضا خسروی ، یزدان فتوحی ، وحید مهین دوست ، سوزان عزیزی ، مریم سرمدی ، پریسا روشنی ، مرتضی رستمی ، رضا عظیمی ، احمد ایراندوست ، بهروز خوش‌فطرت ، مختار سائقی ، بهشاد مختاری ، ابراهیم خسروی ، سوسن پرور ، ابراهیم شفیعی

خنده بازار برنامه‌ای طنز است که از شبکه ۳ سیما از نوروز ۱۳۹۰ پخش شد. این مجموعه به تقلید طنزآمیز برنامه‌های سازمان صدا و سیما و طعنه به برخی شخصیت‌ها می‌پرداخت. این برنامه با عکس ‌العمل ‌های گوناگونی از سوی شخصیت ‌های مشهور که این برنامه به آن‌ها پرداخته مواجه شده است.
سری اول این برنامه در ایام نوروز ۱۳۹۰ هر روز پخش می‌شد.
سری دوم
به دلیل استقبالی که در نوروز ۹۰ از این برنامه شد سازندگان ان تصمیم گرفتند سری دوم این برنامه را جهت پخش در در ماه رمضان ۱۳۹۰به تولید برسانند که هر شب بعد از سریال مناسبتی پخش می‌شد.
سری سوم
سری سوم (ادامه سری دوم) این برنامه که قرار بود به صورت هفته‌ای دو بار بعد از ماه رمضان پخش شود که به خاطر جدا شدن بازیگر اصلی سریال سامان گوران پخش نگردید و باعث شد سری جدید آن از ۱۵ آّبان ۱۳۹۰ در بیست قسمت هر شب پخش شود. در این قسمت بخش‌های جدیدی از قبیل خیمه‌ شب ‌بازی ، ماجراهای باورنکردنی ، مکتب و برنامه کودک به کار اضافه شده است و هم ‌چنین بخش «هشت» (شوخی با برنامه هفت) حذف گردیده است.
سری چهارم
سری چهارم این مجموعه طنز، به تهیه کنندگی فرید شب خیز در ۲۵ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای ، به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول و در آستانه سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مردم قهرمان ایران و هفته وحدت از چهارشنبه ۵ تا ۷ بهمن ماه ، قبل از خبر ۲۲ و از شنبه ۸ بهمن ماه هر شب بعد از خبر ۲۲ از شبکه سه سیما پخش می‌گردید . بخشهای سری جدید خنده بازار عبارت است از: بانک ، فرودگاه، ورزش شهروندی ، ذلت نقاشی ، انتخابات، ویترین ، مترو ، پارک علت ، یک کلاغ چهل کلاغ ، ماجراهای باور نکردنی ، شیتیله و شونه به شونه ، نقد فیلم، صف، ماهواره ، دلالان ، کنترل نامحسوس ، آشپزی ساده ، گزارش ورزشی و جویندگان طلا
سری پنجم
سری پنجم این برنامه در۱۵ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای هر شب در ایام نوروز ۱۳۹۱بعد از خبر شبانگاهی از شبکه سوم پخش می‌شد، در این سری از برنامه نگاه ویژه‌ای به برنامه‌های ماهواره‌ای، قصه‌های دبستانی شد و بخش‌های جدید که در سری ویژه نوروز۹۱ اضافه شد عبارتند از: ۱۰بخش جدید از جمله روباه و کلاغ ، تصمیم کبری، کوکب زن مهربانی بود، استخدام، شصت جانور خطرناک، داستان‌های دبستانی، قوی‌ترین مردان، مسابقه محله، شب شعر، کلاس املا و انشاو همچنین تیزرهای تبلیغاتی هم لابه‌لای برنامه به صورت کوتاه پخش می‌شدند و دید و بازدیدهای ایام عید نوروز هم به عنوان آیتمی جدید در این برنامه مطرح شد. همچنین آیتم‌هایی چون فرودگاه، مکتب، به طور موقت در ایام نوروز به خاطر اینکه هدف و نگاه این سری از برنامه تحت تأثیر فضای نوروز بود پخش نشد.
سری ششم
بنابر قولی که کارگردان این برنامه باتوجه به استقبال زیاد مردم داده بود سری ششم این برنامه در ماه مبارک رمضان ۹۱ هرشب ساعت ۲۱:۳۰از شبکه سوم سیما پخش می‌گردید. آیتم‌های جدید اضافه شده در این سری عبارتند از : شاخه طوبی ، ماجراهای مرد نقابدار ، کابین هواپیما ، روز از نو و همچنین بخش‌های پر طرفدار قبلی از قبیل : مترو ، نود ، ماجراهای باورنکردنی در کنار بخش های جدید پخش می‌شوند.
سری هفتم
سری هفتم این برنامه در ایام دهه فجر ۱۳۹۱ از شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت ۲۲:۴۵ و پنجشنبه و جمعه ‌ها ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه سوم سیما پخش می‌گردید.
سری هشتم
سری هشتم این برنامه شب‌های ماه رمضان ۱۳۹۲ پخش می‌گردید. این سری در ۲۵ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای از شبکه سوم سیما پخش می‌شد.

 

سال تولید: 1390