جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

درود بر تو ای ماه خدای بزرگ! - نمایش محتوای خبر

 

 

درود بر تو ای ماه خدای بزرگ!

دعای چهل و پنجم صحیفۀ سجادیه، دعای امام سجاد (ع) است که هنگامِ وداع با ماهِ مبارکِ رمضان صورت گرفته است.

درود بر تو ای ماه خدای بزرگ!

 دعای چهل و پنجم صحیفۀ سجادیه، دعای امام سجاد (ع) است هنگامِ وداع با ماهِ مبارکِ رمضان. ترجمۀ برخی از فرازهای این دعا (بر اساس ترجمۀ حکیم الهی قمشه­‌ای)، در ادامه می­‌آید:

سلام و تحیت ما بر تو ای شهر الله‌اکبر (ای ماه خدای بزرگ) و ای عید مبارک دوستان خدا،  سلام ما بر تو ای گرامی‌ترین یار و مونس ما از همه دور روزگار و ای بهترین ماه عزیز از گردش تمام ایام و ساعات زمان. درود ما بر تو ای ماهی که آرزوها در این ماه به اجابت نزدیک شده و کار خیر بیشتر از اهل ایمان منتشر می‌شود!

سلام بر تو که همدم ما بودی و با عزت و قدرت نزد همه، و فقدانت، دل‌ها را نالان کرد. تو درگذشتی و درد فراقت دل‌ها را دردناک کرد. درود بر تو که چون به ما روی آوردی، با تو انس و الفت داشتیم و چون منقضی شدی، همه دل‌ها را وحشت زده و محزون کرد! ... درود بر تو که پیش از ورودت محبوب ما بودی و هنگام رفتنت، مایه حزن قلب ما گشتی! درود بر تو، چه بسیار بدی‌ها که به واسطۀ وجود تو از ما برطرف شد و چه بسیار خوبی‌ها که به سبب تو بر ما افاضه شد.

سلام بر تو و بر شب قدر تو که بهتر است از هزار ماه، درود بر تو ای ماه دیروز چقدر حرص و اشتیاق به دیدارت داشتم و باز چقدر شوق ما به دیدارت شدیدتر خواهد بود!

پروردگارا، آنچه در این ماه عزیز از ما لغزش کوچک یا بزرگی سر زد یا در گناهی واقع شدیم و عمل ناشایسته ای را با قصد عمد یا نسیان انجام دادیم که در آن ظلم بر خود یا هتک احترام به غیر بود، پس تو ای خدا، بر محمد و آل پاکش درود فرست و جمیع گناهان را در پرده مستور ساز و به عفو و کرمت از ما درگذر و ما را در معرض نظر شماتت کنندگان در میاور و باز مگردان بر ما زبان طعن طاعنین را و ما را به کار خیری بدار که در آن کار محو گناهان ما باشد و کفارۀ آنچه تو را ناپسند بود شود، به حق رأفتت که نفاد نپذیرد و فضلت که نقصان نیابد!

پروردگارا بر محمد و آل پاکش درود بفرست و مصیبت ما را به فراق این ماه مبارک در روز عید فطر جبران فرما و عید ما را مبارک گردان...

منبع : خبرگزاری فارس - ایلام


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...