جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

دریافت 701 میلیون ریال زکات فطره در ایوان - نمایش محتوای خبر

 

 

دریافت 701 میلیون ریال زکات فطره در ایوان

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ایوان گفت: اهالی این شهرستان 701 میلیون ریال درقالب زکات فطره عام، زکات فطره سادات و کفاره غیر عمد و نیازمندان تحت حمایت کمک کردند.

دریافت 701 میلیون ریال زکات فطره در ایوان

حمید ایراندوست اظهار کرد: فطریه، کفاره و مساعدت‌های مردمی با هماهنگی انجام شده در روز عید سعید فطر بین خانواده های تحت حمایت شهرستان ایوان توزیع شد.
وی افزود: از این میزان مبلغ 680 میلیون ریال فطره عام، 18 میلیون ریال فطره سادات و 2 میلیون و 520 هزار ریال کفاره غیر عمد است و مبالغ مذکور در 2 پایگاه ثابت و 42 پایگاه سیار روز عید فطر جمع آوری شد.
ایراندوست با بیان اینکه رفع مسائل معیشتی از جمله اقدام های کمیته امداد در کمک به خانواده های تحت حمایت و نیازمندان است، گفت: سال گذشته 139 میلیون ریال زکات فطره در این شهرستان جمع آوری و بین افراد تحت پوشش و نیازمندان توزیع شد.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ایوان گفت: همچنین سال گذشته 21 میلیارد ریال کمک های دریافتی مردم به کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان برای کمک به نیازمندان بوده است.
ایراندوست با بیان اینکه یک هزار و 120 حامی در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین در این شهرستان مشارکت دارند گفت: قبل از برنامه تلویزیونی ماه عسل تعداد حامیان یک هزار و 120 نفر بود اما بعد از این برنامه 600 حامی جذب این شهرستان شد و این تعداد به یک هزار و 720 نفر افزایش یافت.
وی گفت: طرح اکرام ایتام به منظورحمایت از کودکان یتیم و طرح محسنین برای حمایت از خانواده های نیازمند دارای سرپرست بیمار، ازکار افتاده و فرزندان غیر یتیم خانواده های محروم راه اندازی شده است.

پنج هزار و 726 نفر از جمعیت شهرستان 55 هزار نفری ایوان زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند و یک هزار و 921 خانوار نیز مستمری بگیر این نهاد هستند پارسال 110 خانوار از چرخه حمایت خارج و خودکفا شدند.


گزارش تصویری

روغن کنجد
مهار سیلاب‌ها، توسعه کشاورزی و...
طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...