رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

دستگیری هکر 19 ساله در ایلام - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری هکر 19 ساله در ایلام

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی ایلام از شناسایی و دستگیری هکر 19 ساله اینستاگرام در این استان خبر داد.

دستگیری هکر 19 ساله در ایلام

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ جمالی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر هک صفحه اینستاگرام (instagram) و کلاهبرداری از این طریق از او، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا ، متهم شناسایی و دستگیر شد.
رئیس پلیس فتا استان ایلام اضافه کرد: متهم در ابتدا منکر اتهام خود شد اما پس از مواجهه با مستندات محکم و غیر قابل انکار پلیس به بزه ارتکابی اعتراف کرد.
جمالی تاکید کرد: متهم از طریق ساختن صفحات جعلی (Fake Page) مشابه صفحات شبکه های اجتماعی و ارسال آن را برای طعمه های خود ، پس از فریب کاربران اطلاعات حساب کاربری شامل نام کاربری و رمز آن ها را به سرقت می برد و پس از دسترسی به اطلاعات برای آن ها ایجاد مزاحمت می کرد و قصد اخاذی داشت.
وی از همه کاربران فضای سایبری خواست تا از اعتماد به افراد ناشناس خودداری کرده و در ارتباطات خود در فضای مجازی از ارسال اطلاعات برای دیگران خودداری کنند.
وی گفت: همشهریان می توانند در صورت مواجهه با هرگونه جرایم رایانه ای مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس های مردمی گزارش نمایند.


گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی