سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

رمز یا زهرا و پیشانی بند رزمندگان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

رمز یا زهرا و پیشانی بند رزمندگان

Loading the player...

دانلود

در كنار افكار بچه هاي جنگ ، ذكرمعبود و اُنس و ارتباط با خدا و توسل وپناه بردن به معصومين عليهم السلام و استمداد طلبيدن ازآنان بخصوص بي بي فاطمه سلام الله عليها بود كه رزمندگان اورا مادر صدا مي زدند و فرزندش حضرت سيدالشهداء را به عنوان اَمن ترين جايگاه مي دانستند و لذا از اينكه او مقام والائي در نزد خداوند دارد ، دست به دامان  او كه منشاء بركات است مي شدند . از اين روي قدر و منزلت بسيجيان سادات نزد عموم رزمندگان در جبهه هاي جنگ اهميت داشت و چنانچه حال و هواي مقر عوض مي شد و همه مي دانستند عملياتي در پيش است ، بچه ها پيشاني بند ها را از جانمازها بيرون مي آوردند. گويا قرار است دست گلچين ،گل هاي آسماني را برچيند و عبارت هاي نوشته شده روي پيشاني بندها ي رنگارنگ بوي وصل را به شميم عاشقان مي رساند.
اغلب بچه هاي جنگ به دنبال سربندهايي بودند كه با نام زيباي يا فاطمه الزهراء (س) و يا حسين (ع) زينت يافته بود ؛ بدان اميد كه وقتي در خاك و خون خويش مي غلتند سرشان را بر زانو بگيرند و از شفاعت آنان در لحظات آخر وداعشان برخوردارشوند. از آنجايي كه بچه هايي بودند كه مادر از دست داده بودند در شب عمليات بهم ريخته مي شدند و بيشتر از ديگران به دنبال پيشاني بند يا فاطمه (س) مي گشتند كه آه از نهاد هر صاحب دلي برمي خواست . در همين راستا مي توان به نكاتي مهم اشاره كرد كه دشمن زبون و كافر بعثي بعد از عمليات هاي رزمندگان اسلام در مات و مبهوتي و سردرگمي به سر مي برد كه چطور رزمندگان ايران با چند سلاح سبك مانند اسلحه كلاش و تيربار و آرپي جي توانسته اند ارتشي كه تا دندان مسلح است را به نابودي كامل بكشانند.
اين همان راز نهفته در بچه هاي جنگ بود كه متوسل به ائمه اطهارصلوات الله عليهم مي شدند و بي بي را به پهلوي بشكسته اش قسم مي دادند و بچه ها از اين رو روحيه مي گرفتند. گويا منتقم خون به نا حق ريخته آنان مي شدند و با تمام قدرت دشمن را به ذلت مي كشاندند.
چه عزيزاني و چه گل هايي بودند كه به ياد آقا ابا عبدالله و واقعه جانسوز عاشورا و آنچه كه بر اهل بيت عصمت و طهارت گذشته بود پا در عرصه نهاده و در گرما و سرما ، روز و شب از اين سو به آسو مي رفتند تا كربلا و حال و روز فرزندان پيامبر را حس كرده باشند و از عافيت و بازماندگي برهند و بگويند كه ما عزيز تر از فرزندان وسلاِله رسول اكرم نيستيم كه سر از بدنشان جدا شد .
اين است راز توسل رزمندگان كه حتي براي شليك يك موشك آرپي جي متوسل به صاحب الزمان (عج) مي شدند و بر روي موشك مي نوشتند يا مهدي ادركني و آرپي جي زن بعد ازشليك موشك و اصابت كردن آن به اولين تانك بعثي و فرار و عقب نشيني دشمن ، ناشي از اين توسل  ها به ائمه اطهار (ع) بود و ديگر اينكه بچه هاي جنگ (رزمندگان) اُنس ديرينه با اهل بيت (ع) دارند لذا روي هر وسيله شخصي يك رزمنده ديده مي شد كه نوشته است ( ميروم تا انتقام سيلي زهرا بگيرم ) و ذكر لبش را با يا علي(ع) عجين مي كرد. شايد لحظه اي فرا رسد كه مثل دوستان شهيدش كه با اين ذكر و با پيشاني بند يا زهرا (س) آسماني شد شهيد شود!