حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

روز طبیعت در ایلام - نمایش محتوای خبر

 

 

روز طبیعت در ایلام

مردم طبیعت دوست ایلام حفاظت و صیانت از طبیعت را فراموش نکنند.

روز طبیعت در ایلام

طبیعت ایلام یکی از طبیعت‌های بکر و زیبای کشور محسوب شده از این رو مردم این دیار و همچنین طبیعت دوستان از طبیعت بکر ایلام بهره می‌برند.

امروز نیز که در تقویم به روز طبیعت نامگذاری شده و مردم به دشت و دمن پناه برده و از این نعمت خدادادی استفاده می‌کنند چه خوب است در برابر این نعمت موضوع صیانت و حفاظت را فراموش نکنند.

چه خوب است که وقتی به دل طبیعت می‌رویم مواظب طبیعت و درختان زیبای آن هم باشیم، طبیعت زیبای استان ایلام هر سال میزبان هزاران گردشگر است آنگونه که مسؤولین پیش‌بینی کردند امسال حدود 20 هزار چادر در طبیعت استان برپا شده است.

مردم استان ایلام از سایه بلوط و برگ درختان استفاده می‌کنند و ایام تعطیلات خود را در دل طبیعت سپری کرده و امروز نیز به عنوان روز طبیعت از این نعمت خدادادی بهره می‌جویند.

اما بعضی‌ها مهمانان خوبی برای میزبان خود نیستند، در زمان قدیم بهترین درختان در استان ایلام وجود داشت اما اکنون متاسفانه تمام درختان و گونه‌های مختلف آن خشک شده است و هزاران سال طول می‌کشد که این درختان دوباره رشد کند.

در اقدامی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری درختان خشک جنگل‌ها را از جنگل خارج می‌کند که البته عده‌ای از مردم می‌گویند فروش درختان خشک توسط منابع طبیعی چندان هم خوب نیست.

رئیس اداره آموزش ، ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی استان ایلام و دیگر بخش‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در حال آماده باش کامل هستند.

امید شفیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: به خاطر جلوگیری از خشکیدگی درختان و یا قطع درختان و ... برنامه‌های مختلفی از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام طراحی و اجرایی شده است.

رئیس اداره آموزش ، ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: قطع درختان جریمه نقدی دارد و 350 تا 400 هزار تومان برابر ماده 48 قانون حفاظت از منابع طبیعی این جرایم اخذ می‌شود.

وی ادامه داد: اما ظاهرا برخی هم در زمین‌های کشاورزی مشکلاتی را برای درختان ایجاد کرده‌اند که هرکس این تخلف را انجام دهد بین 100 تا 150 هزار تومان جریمه می‌شود.

رئیس اداره آموزش ، ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: طبیعت متعلق به همه بوده و باید برای استفاده بهینه از آن حفاظت آن را فراموش نکنیم.

منبع : خبرگزاری فارس -ایلام
 


گزارش تصویری

برند پایین
تنگه کافرین
امامزاده سید صلاح الدین
کالای ایرانی
فست فودها و تهدید سلامت افراد
یادواره آزادسازی میمک
اجرای 5 هزار ویژه برنامه در...
تلاش و تولید