رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

رئیس اداره اندازه‌شناسی اداره استاندار ایلام خبر داد: اجرای آزمون بیش از 3000 وسیله سنجش سبک توسط استاندارد ایلام - نمایش محتوای خبر

 

 

رئیس اداره اندازه‌شناسی اداره استاندار ایلام خبر داد: اجرای آزمون بیش از 3000 وسیله سنجش سبک توسط استاندارد ایلام

رئیس اداره اندازه شناسی و اوزان و مقیاس‌های اداره کل استاندارد ایلام از اجرای آزمون بیش از سه هزار وسیله سنجش سبک توسط استاندارد ایلام خبر داد.

رئیس اداره اندازه‌شناسی اداره استاندار ایلام خبر داد: اجرای آزمون بیش از 3000 وسیله سنجش سبک توسط استاندارد ایلام
 
مجتبی پالیزبان اظهار داشت: در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی سازمان استاندارد و به منظور نظارت و کالیبره وسایل سنجش ترازوها و باسکول‌های بازار ایلام مورد بازرسی و کنترل بازرسان استاندارد قرار گرفت.
 
وی افزود: در سال گذشته  78 باسکول ثابت همکف و بیش از سه هزار وسیله سنجش سبک شامل ترازوهای مرغی و دیجیتالی و باسکول‌های متحرک که در مراکز عرضه و توزیع از جمله میادین میوه وتره بار، طلافروشی‌ها، تاسیسات سیلندر پرکنی، قنادی‌ها، نانوایی‌ها و ... استفاده می‌شود، در تمام شهرستان‌های استان ایلام مورد آزمون قرار گرفته است.
 
پالیزبان عنوان کرد: در این مرحله آزمون اولیه، سنواتی، بعد از تعمیر و صحت کار 78 باسکول ثابت همکف استان تعدادی از واحدهای تولیدی شن و ماسه، آرد، سیمان، موزاییک، و همچنین باسکول‌های موجود در بازارچه‌های مرزی، کشتارگاه‌ها، مرغداری‌ها و سیلوها و مراکز خرید گندم، توسط شرکت همکار تایید صلاحیت شده سازمان استاندارد انجام شده است.
 
وی تصریح کرد: با توجه به بند 7 ماده 3 قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد، ترویج سیستم بین المللی یکاها (SI) به عنوان سیستم رسمی اوزان و مقیاس‌ها در کشور و کالیبره کردن و آزمون وسایل سنجش، از وظایف سازمان استاندارد بوده که در همین راستا درسال گذشته یکهزار و 400 نازل عرضه سوخت مایع مورد آزمون قرار گرفته است.
 
رئیس اداره اندازه شناسی، اوزان و مقیاس‌های استاندارد ایلام ادامه داد: بر اساس ماده 3 ضوابط اجرایی و مقررات اوزان و مقیاس‌ها و وسایل سنجش سازمان ملی استاندارد تمام اوزان و مقیاس‌ها و وسایل سنجش مشمول استاندارد اجباری که در داد و ستد عمومی به کار می‌رود باید دارای علامت مخصوص اوزان و مقیاس‌ها باشند.

گزارش تصویری

طراحی سوخته
قیمت گوشت قرمز
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
راهپیمایی 13 آبان
مانور پایداری اندازه گیری...
رسانه
راه سازی